Ondrej Murín - jeho potomkovia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
lseliga
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Sep 2018, 13:41
Predkovia z oblasti: Rumunsko, Slovensko

Volám sa Ľubomír Šeliga. Narodil som sa v roku 1951 rodičom Irene Šeligovej a Ondrejovi Murínovi. Môj otec, Ondrej Murín, sa narodil 12. decembra 1927 v obci Fegernic, okres Bihar, Rumunsko. Jeho rodičia boli Ján Murín a Mária Murínová, rodená Matejová. Počas 2. svetovej vojny sa prisťahoval do Československa, po vojne slúžil ako vojak v Žiline. Okolo roku 1955 sa so svojou manželkou Marínou presťahoval do Liberca. Pracoval v závode LIAZ Liberec. Naposledy býval v Liberci Ostašove. Mal pravdepodobne ďalších dvoch synov a dcéru. Počas jeho pobytu v Liberci sa k nemu , vraj, prisťahovala aj jeho sestra a matka - to sú však neoverené informácie.
Poslednú informáciu o ňom mám z júna 1974, kedy som sa s ním stretol na mojej promócii v Nitre.
Mal by som záujem zistiť, či ešte žije a nadviazať kontakty s mojimi nevlastnými súrodencami.
IMG_1837.JPG
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2226
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Ak viete, že naposledy žil v Liberci, napíšte na tamojší mestský úrad žiadosť o pomoc pri pátraní po otcovi. Ak je stále nažive, budú ho mať v elektronickej evidencii obyvateľov mesta, ak už náhodou zomrel, istotne budú vedieť podať správu aspoň o žijúcich príbuzných.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
lseliga
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Sep 2018, 13:41
Predkovia z oblasti: Rumunsko, Slovensko

Napísal som na matriku v Liberci; odpovedali mi, že informácie takouto formou neposkytujú.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

lseliga napísal:
10 Sep 2018, 16:15
Napísal som na matriku v Liberci; odpovedali mi, že informácie takouto formou neposkytujú.
Tak by som im poslal list/ziadost o informacie. Pripadne prilozit fotokopiu rodneho listu ako dokaz rodinneho vztahu. Mozno su opatrni na poskytovanie osobnych udajov cez e-mail kvoli nariadeniu EU o ochrane osobnych udajov.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ak mate cestu do CZ, mozno by bolo lepsie osobne na nejakom CzechPointe, celkom dost ich maju:
http://www.mvcr.cz/clanek/vypis-udaju-z ... vatel.aspx
http://www.czechpoint.cz/wwwstats/f?p=100:16
Tam vas vybavia na pockanie, ak budete mat vsetko, co treba...

Ale aj pisomna ziadost s overenym podpisom na ceske ministerstvo vnutra by mala podla tohoto zafungovat, predpokladam, ze s CZ isto nejaku medzinarodnu zmluvu na tuto temu mame, lebo ak my nie, tak potom kto iny....:

http://www.mvcr.cz/clanek/vydej-udaju-z ... 73263.aspx

Na dožádání osoby ze zahraničí nebo zastupitelského úřadu cizího státu poskytuje osobní údaje z agendového informačního systému evidence obyvatel Ministerstvo vnitra, a to jen, stanoví-li tak mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána.

Ministerstvo vnitra-odbor správních činností, oddělení evidence obyvatel,
nám. Hrdinů 3, 140 21 Praha 4
email: oscoeo@mvcr.cz

Pripadne si na tomto maili vyjasnite s nimi najprv cely postup, ako o info ziadat a co vsetko dolozit.

ph
Napísať odpoveď