Hello maybe someone can help in english ?

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
nirpelzman
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 17:56
Predkovia z oblasti: bratislava

im looking for my grandmother birth or any kind of document she was from bratislava born 13.11.1927 her name golda\zehava zlata grunbaum (ehrenstein) i know she went to school on zochova street ..i have the document about her mother when she was born but not on her . maybe the info is in

Matrika : židovská náboženská obec ortodoxná, 1819-1944
Authors:
Židovska obec. Bratislava (Bratislava) (Main Author)
Štátny oblastný archív Bratislava (Repository)

Inv. ?. 765 Narodenia 1926-1944

or

Inv. č. 779 Zoznam narodených A-Ž (1926-1944)
but i dont have access to these records .. if you can help that will be great attaching relevant info..
thanks nir.
Prílohy
record-image_33SQ-GR79-HSD2.jpg
izsak and josefa record.jpg
MMAgeniSK
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05 Dec 2017, 09:40
Predkovia z oblasti: Matunák / Šurany

I would say the birth record is still closed for public access, so you need to contact the oficial authority to get the birth list.
At the begining, contact the archive whether is your requested record located at them; usually the books of that time period are still kept at city authorities (matricny urad).
Maybe someone with detailed knowledge will advise you more precisly.
Have a nic day!
nirpelzman
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14 Okt 2018, 17:56
Predkovia z oblasti: bratislava

ok thank you
Napísať odpoveď