Pavol Štěvova a Mária Melichová

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Katerina
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Apr 2019, 21:37

Dobrý den, pracuji na svém rodokmenu jako součást seminární práce a hledám své praprarodiče, o kterých mám ale bohužel velmi málo informací. Z rodného ani oddacího listu jejich dcery jsem se nedozvěděla jejich data narození. Vím jen, že Pavol se narodil roku 1882 a Mária 1888 a žili v Málinci, okres Lučenec. Oba byli evangelické církev. Přikládám rodný list jejich dcery jelikož budou již oba po smrti. Potřebuji hlavně zjistit jejich data narození, budu moc vděčná za jakoukoliv radu.
Prílohy
Výstřižek1.PNG
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den,
kedze manzelskemu paru Pavel Števove a Mária Melichová sa prve dieta narodilo v auguste 1909

https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia

bolo by vhodne kontaktovat matriku v Malinci a najst ich sobas ,kde budu uvedene datumy narodenia .

Su dvaja potencialni kandidati na Pavla Stevove

https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia

Maria Melichova je pravdepodobne len jedna

https://www.familysearch.org/search/rec ... 3ASlovakia
Katerina
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Apr 2019, 21:37

moc děkuji, už jsem v kontaktu s matrikou v Málinci. Zkoušela jsem také hledat druhou stranu mých praprarodičů, o kterých bohužel vím ještě méně. Juraj Jezný a Elena Ozdinecová, kteří bydleli v Hradišti okres Poltár, nejspíš ve stejné době jako Pavol a Mária. Bohužel na familysearch se mi je nepodařilo najít.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Napísať odpoveď