Gylany-dve ženy

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Tommy
Člen
Člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň
Neviem si rady s dvoma možnosťami
Barbara Gylany
Moja Barbara si zobrala Petrusa Masska(Massek) a mala s ním 4 deti a všetky sa narodili v Turcianskom Michali(dnes Turčianske Teplice).
1. Theresia 26.8.1795
2. Josephus 16.3.1798
3. Joanes 16.2.1802
4.francisca 22.9.1805
Mája otázka smeruje ktorá to mohla
byt
Buď Francisca Theresia Barbara Gillany(ako 17 ročná prvé dieťa)?
Alebo druha Anna Maria Barbara Gylani(vyše 30 ročná mala dieťa)?
https://www.familysearch.org/search/rec ... A1760-1785~
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Celkom takto to nemozete brat. Musite vziat v uvahu, ze nie je prepisane cele Slovensko, dalej je mnozstvo najrozlicnejsich sposobov pisania toho priezviska.

Kazdopadne tu presovsku stopu mozete vylucit, pokial pri zapisoch v Turcianskom Michale nema Barbara uvednu slachticku titulaturu. Ghillanyiovci bol vyznamny slachticky rod, ktory sa velmi casto vyskytoval v Presove a pravdepodobnost, ze hy si ich dcera vzala neurodzeneho manzela je dost blizka nule. Okrem toho Barbara je tam uvedene az ako tretie meno a je relativne mala pravdepodobnost, ze pouzivala prave toto meno.

Laco
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 408
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

A ta druha Barbara bude tiez z toho rodu, jej matka bude asi Magdalena Pécsy (alebo Péchy). V tom obdobi tri krstne mena neboli celkom bezne este ani u uhorskej slachty a u bezneho obyvatelstva boli uplne vynimocne.

Laco
Napísať odpoveď