Jozef Ligárt, Alžbeta Takácsová

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
ligart
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Mar 2019, 10:10

Dobrý deň,

Potreboval by som pomoc pri hľadaní predkov Jozef Ligárt a Alžbeta Takácsová. Viem o nich nasledujúce fakty: Podľa záznamu o ich svadbe a úmrtí sa mali narodiť niekedy medzi 1840 a 1845.

Po týchto zisteniach som hľadal záznam o ich narodení v matrike obce Barca, keďže tam som našiel aj ich svadbu a podľa miesta pôvodu mohli sa narodiť tam.

Skúšal som hľadať len podľa priezvisk rodičov v celom Slovensku aj v Maďarsku. Skúšal som aj len podľa krstných mien v okolí. Chcel som nájsť záznam o ich narodení, alebo ak to nenájdem, tak aspoň záznam o narodení nejakého súrodenca.

Zatiaľ nič som nenašiel, ani žiadneho súrodenca. Už som pri nich dlho zaseknutý a neviem, ako sa pohnúť ďalej.

Za každú novú informáciu budem vďačný.

Vopred Vám ďakujem veľmi pekne za pomoc. :)
Napísať odpoveď