Ján Šoltis (Šoltys) nar. cca 1919 -1920

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
straškanin
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Júl 2019, 09:10
Predkovia z oblasti: Šoltis (Šoltys) USA

Dobrý deň, hľadám babkynho brata. Ján Šoltis (Šoltys) v matrikách rôzne Y. Neviem či sa narodil v USA zrejme ano lebo jeho rodičia tam pracovali (jeho sestra sa narodila v USA 29. 03. 1925, meno Anna Šoltysová) a až cca v roku 1926 sa vrátili na slovensko do obce Kyjov (okr. Stará Ľubovňa). Mená jeho rodičov Peter Šoltis a Zuzana Šoltisová rod. Gernátová. Po návrate s rodičmi na slovensko odišiel opäť do USA (asi New York) cca v roku 1938 aby sa vyhol 2. svetovej vojne. No vraj po príchode do USA bojoval za USA (asi vo vietname?). Mal manželku Katarínu pôvodom tiež slovenka (zomrela podla naších informácií v auguste 1996). Ján Šoltys zomrel v USA neviem presný rok no v rozmedzí od 1974-1980. Mal len jednú dcéru vraj sa volala Mary Jane a viem že sa vydala za a mala dvoch synov. Ak by ste niekto niečo vedeli dajte vedieť aj nám. Žijú ešte Jánove dve sestry na slovensku.
Napísať odpoveď