Čelko Borišín otec v Americe

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den ,
podla udajov zo stranky geni.com Vasa babicka Maria mala okrem brata Ondreja ( nar. 1889 ) este dvoch dalsich bratov :
1.Jozefa ( nar. 1881 v Celkovej Lehote, umrel 29.10.1971 v Tarentum,Allegheny , PA ,USA) ,ktory mal 4 deti
2.Stefana ( nar. 1879 v Celkovej Lehote , umrel 1963 v Natrona Heights,Allegheny , PA, USA) , ktory mal tiez 4 deti

Ich rodokmen je podrobne spracovany na geni.com osobou William Graham Robey Jr., ktoreho mozete kontaktovat. Je spracovana len "americka" vetva t.j. Jozefova a Stefanova,takze o "slovenskych" surodencoch Marii a Ondrejovi asi vela nevie ...
O Vasej babicke Marii uvadza len jej datum a miesto narodenia,rodicov , surodencov a starych rodicov- ziadna zmienka o "manzelovi v USA"
Urcite ale ma mnozstvo informacii o dalsich Vasich zijucich pribuznych v USA .
Je to cerstve,lebo udaje aktualizoval v juni 2019 ...
Zdenka Čelková
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18 Aug 2019, 17:14

Dobrý den.
Děkuji mockrát za další informace do mého hledání. Dnes jsem poslala email na matriku obce Domaniža. Do žádosti jsem psala o vyhledání zápisu v matričních knihach o sňatku babičky Marii. Pokud tedy byla vdaná. Nějak se mi nechce uvěřit tomu, že v době, ve které žili by dcera ze statku měla tři nemanželské děti. Možná byl můj tatínek nemanželské dítě, ale všechny tři? Dále jsem žádala o vyhledání zápisu o narození syna Blažeje a dcery Školastyny, s tím, že si myslím, že když můj tatínek neměl otce v rodném listě, nebude asi zápis v matriční knize.
Ještě jednou děkuji za Vaši velkou pomoc v mém hledání. Přihlásila jsem se na geni.com no ale jak tam vyhledat Vámi napsané se mi zatím nedaří. No budu zkoušet hledat dál.. Jsem Vám neskonale vděčná. Děkuji Zdenka
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ja som riešil rodokmeň s párom zo Zlína, čo mal 11 detí (*1889-*1911), z ktorých prvé štyri (*1889-*1994) boli pred sobášom a zobrali sa len 4 dni pred narodením piateho dieťaťa (dcéry), vo všetkej počestnosti s ohláškami. Hoci na rozdiel od vášho prípadu ku všetkým deťom sa za súhlasu matky prihlásil rovnaký otec a neskôr manžel. ph
Napísať odpoveď