Erika Kardošová , Modrá

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
kalabka1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Okt 2019, 21:57
Predkovia z oblasti: Kardoš

Prosím o radu jak najít někoho příbuzného paní Eriky Kardošové nar. 9.1.1921 v Pezinoku okr. Modrá , nebo Oskara Kardoše. Erika studovala na Gymnásiu v Olomouci , tam ji poznal děda. Otec paní Eriky se v roce 1939 odstěhoval do Uruguaye.
30. 5. 1942 byli odvlečeni do Terezína a nevím , jestli žijí. Nevím kde hledat . Mám dokumenty , které bych ráda předala někomu z rodiny.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den ,
Erika a Oskar boli potomkami otca Rezso Kardosa a matky Edity Kohn
Narodenie Eriky , zapis c. 1 -9.1.1921 Pezinok
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436254
Narodenie Oskara , zapis c.11 - 3.12.1924 Pezinok
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436254
Ak existovali dalsi surodenci mohli by Ste ich najst prelistovanim zidovskej rodnej matriky v Pezinku na FS v obdobi cca 1916-1938 (matrika nie je zindexovana ),alebo v "zivej" matrike Pezinka ,kedze rodicov uz poznate.
Ak sa ale "pripadné" dalsie potomstvo narodilo mimo Pezinka bude to problem,lebo neviete kde hladat ..... :( - mozno Olomouc ???
Skor si myslim,ze dalsie potomstvo nebolo,pretoze v databaze obeti holokaustu su uvadzani traja Kardosovci -Erika,Oskar a matka Edita ( nar. https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436254 ) .
28.7.1942 boli vsetci traja transportovani z Terezina do Baranowicze/Nowogrodek - Polsko/Bielorusko ,ich status je "murdered"
https://yvng.yadvashem.org/nameDetails. ... 67&ind=469
https://yvng.yadvashem.org/nameDetails. ... 2039&ind=0
https://yvng.yadvashem.org/nameDetails. ... 1638&ind=7

Patranie po Rezso Kardosovi v Uruguaji je zlozite , mozno zareaguje niekto so skusenostami z tejto oblasti ..

Teoreticky existuje aj moznost najst inych Erikinych pribuznych ( napr. bratrancov a sesternice - cez surodencov Rezsoa a Edity a ich potomkov) .........
Napísať odpoveď