Michal Boško a Juliana Makohus

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
LadislavB
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22 Nov 2019, 13:33
Predkovia z oblasti: Boško, Východné slovensko, Spojené štáty

Potrebujem zistiť kedy a kde zomrel Michal Boško, nar. 2.7.1840 - Ptičie a jeho pravdepodobne druhá manželka Juliana Makohus, o ktorej nemám žiadne informácie.
Nemám žiaden dokument ani o narodení ani o úmrtí.
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Dobry den , matrika Pticia nie je na FS dostupna :
https://www.familysearch.org/search/cat ... =768250-50

Narodenie Michala https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1QP-ZPQ

Juliana sa narodila vo Vinnom (29.zapis )
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1WJ-FGK
rovnako sa tam narodili ich deti :
https://www.familysearch.org/search/rec ... 0&offset=0
takze je dost mozne,ze tam Michal a Juliana aj umreli :? ; mozete sa pokusit najst ich umrtia (prip.sobas)
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
LadislavB
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22 Nov 2019, 13:33
Predkovia z oblasti: Boško, Východné slovensko, Spojené štáty

Ďakujem veľmi pekne za pomoc,
ak mi môžete pomôcť zistiť čo sa stalo po svadbe Michal Bigany a Mária Boško , viem len že sobáš mali 25.5.1896 ale neviem kde žili, koľko mali detí a kde zomreli . Ďakujem
Napísať odpoveď