Harsanyik, Szabados, Vi?el? Vizsely - Veszely - Bajerov cca 1800- M. Šariš

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
juraj1243
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 23 Nov 2019, 10:26
Predkovia z oblasti: Prešov

Ak by to bolo jednoduché, tak neprosím o pomoc :lol: Údaje mám z FS.

Michael Harsanik 1842?? - ???? - zaznamy nenájdené
index FS Michael Darsanik
Je zrejmé, že s Kis Sárosom, Malým Šarišom má len hrob a sčítanie 1869.
praprababka Maria Szabatos +23.5.1978??
index Maria Szabados

nenašiel som narodenie, sobáš a úmrtie. Michael zrejme zomrel po 1895 kam sú naskenované matriky. Narodil, sobášil sa zrejme v Bajerove - Bajor - Baior. Mária Szabatos detto.

Jediný nález je Michael Vigely 1807??? -18.7.1857 Michael Vingelj alias Harsányik 50rokov - zrejme otec Michala z roku 1842, viď príloha, prišiel z Bajor do Kis Saros.
servus conventionatus - najaty/najomny sluha
Vychádza mi, že nájomný sluha z Bajor odišiel do Kis Sárosa a začal tam skupovať pozemky????? pozn.: je ich dosť

Hľadám dozadu líniu Viželj?? alias Harsany a Szabatos Maria
preletel som dat z Bajerova a nič.

viewtopic.php?f=22&t=10843

priebežne bude doplnené
Prílohy
Michael Vigely Harsanyik18071857deta.jpg
Napísať odpoveď