Wagner

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
vladimirajelinkova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Jan 2020, 11:47
Predkovia z oblasti: wagner lišov

Dobrý den, hledám předka, který se v roce 1817 oženil v Bystřici pod Hostýnem. Do matriky uvedl věk 24 let, náboženství katolické, stav svobodný a místo Lissi Lodrinischen Herrschaft in Ungarn. Nejsem schopna ověřit, jestli slovenský Lišov je opravdu ono místo. Podle urbáře z roku 1720 se v Lišově toto příjmení nevyskytuje. Mohl tam ale pouze nějakou dobu žít. Podle Family search je místně nejblíže Georgius Wagner narozený 1795 Cech, Prievidza. Časově zase Georgius Wagner narozený 1792 Sklené, Turčianské Teplice. Nenarazili jste někdo při svém pátrání na nějakou informaci, která by mi mohla pomoci?
Mockrát děkuji
V. Jelínková

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=9
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Lišov to nebude, lebo je a) slovenský a b) luteránsky.
Wagner je nemecké meno, ktoré sa hodí k Hauerlandu - Prievidza a okolie.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Wagnerovci sú aj vo Svätom Jure.
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Ak by sme opatrne pokladali "Lodrinische Herrschaft" za Lotrinské panstvo, tak by som navrhol hľadať Juraja Wagnera niekde na panstvách rodu Lothringen v Uhorsku. V Hornom Uhorsku to boli napr. panstvá Holíč a Šaštín.
Napísať odpoveď