Mária Stopjak a Viktor Kurek (Lipnica - Slanica)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 429
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

lucianemethova napísal:
18 Mar 2020, 14:45
asi som aj prišla na to, prečo to v tom Tarnówe nenašli:

http://archiwum.diecezja.tarnow.pl/zasob-1.html

podľa abecedy je tam Lipnica Wielka, ale v tých skorších je tam pridružená aj obec Bukowiec a Jasienna a tým pádom pôjde o tú Lipnicu Wielku, ktorá je aj uzamknutá na FS a teda nie tá oravská Lipnica, ktorú hľadám :(
nerozumiem akurát tomu, že prečo, keď môj známy volal na tú faru v Lipnici Wielkej, tak mu povedali, že je to v Tarnówe a podľa tých zväzkov, to sedí presne na to, čo je na stránke archívu...
Narychlo som prezrel google ..

Ano, na Vasom linku ide o Lipnicu Wielku v Tarnowskej dieceze, cize Galicia. Mohlo sa stat, ze Vas znamy volal im.

Vy potrebujete Lipnicu Wielku na Orave, link nizsie

https://parafia-lipnicawielka.pl/index.php?q=25&id_q=9
https://diecezja.pl/parafie/lipnica-wie ... angelisty/
Gustko
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 13:30
Predkovia z oblasti: Horná Orava: Heteniak, Morong, Joniak, Mališák.

Ja som bol minulý rok koncom augusta na fare v Jablonke, pán farár so mnou hovoril len cez videovrátnika. Neprišiel ani dole otvoriť dvere, aj keď som mu hovoril, že pred dvomi rokmi som s ich matrikami pracoval. Odmietol mi ich ukázať, že to majú zakázané z Krakova (asi vďaka nariadeniu EÚ - GDPR).
V obci Podwilk som pána farára na fare nezastihol. U toho som v minulosti viackrát neuspel, ale pred dvomi rokmi mi dovolil v nich vyhľadávať a odfotiť si záznamy mojich predkov.
Adrian Jarosz
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14 Aug 2020, 22:24
Predkovia z oblasti: Lipnica Mala (Vysna), Lipnica Wielka (Dolna), Zubrica Dolna, Zubrica Gorna, Jablonka, Hladovka, Bobrov

Ahoj!

Som z Poľska, z Lipnice Mała.
Matice sú všetky vo farnosti.
Lipnica Wielka v Tarnówe je iná dedinka. Mormoni nenatočili knihy, pretože neboli v žiadnom archíve.
Napísať odpoveď