Pallaghy Žilina

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
MartinF
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28 Apr 2020, 15:59
Predkovia z oblasti: rod Pallaghy a Faszt v oblasti Žilina a Veľký Blh

Dobrý deň

Pri pátraní po predkoch som dorazil do viacerých "slepých uličiek" s ktorých si neviem rady, takže sem ešte pravdepodobne pridám aspoň jednu tému. Tu sa chcem venovať osobe Nicolaus Pallaghy, aj jeho prípadným predkom.

Pri sledovaní tejto vetvy rodiny som sa k jeho menu dopracoval v krstných zápisoch Jána Pavla (Joannes Paulus) Pallaghyho (môjho priameho predka) a zápisoch jeho súrodencov.

Všetsi potomkovia Nicolausa Pallaghyho a jeho manželky Johanny Faszt sú zapísaný ako legitímny, no nedarí sa mi nájsť ich sobášny list, ani krstný list Nicolausa. Mojim cieľom je zistiť, odkiaľ pochádzal, a kto sú jeho predkovia.


Edit: Inak zapísané tvary mena Pallaghy: Palagy, Palagÿ, Balágy, Balághy


Za pomoc vopred ďakujem!

S pozdravom Martin Franek
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2465
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
sobáš sa spravidla konal v tej farnosti, z ktorej pochádzala nevesta. Do vyhľadávača som preto zadal krst Johanny Fasztovej, tá bola pokrstená dňa 18.5.1829 v Žiline, preto som predpokladal, že aj sobáš sa konal v Žiline. Najstaršie dieťa sa narodilo v januári 1851, preto som predpokladal, že sobáš sa mohol konať najneskôr v roku 1850 v Žiline. Otvoril som matriku a našiel som ho.
Predpokladám, že vy ste sa pokúsili nájsť sobáš Pallaghyovcov cez indexy. Sobáše a úmrtia však nie sú indexované, resp. sa v indexovaných záznamoch nedá vôbec vyhľadávať. Musíte otvoriť matriku a ručne prechádzať stranu po strane, kým na zápis nenarazíte.
Podľa sobášnej matriky došlo k ich sobášu dňa 29.10.1850 v Žiline: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
viď 2. záznam zhora vľavo. Poctivý mládenec Mikuláš, syn Jána Pallaghyho z obce Svätý Juraj sa sobášil s poctivou pannou Johanou, dcérou nebohého Stanislava Faszta, obyvateľa Žiliny. V poznámke sa píše, že ženích bol členom armády a k sobášu dostal tzv. priepustný list od farára z farnosti Elemér v Torontálskej stolici. Obec je dnes známa ako Елемир a nachádza sa v severnom Srbsku. Blízko nej je obec Житиште, ktorá sa po maďarsky volá Begaszentgyörgy, predpokladám, že odtiaľ Vaši predkovia pochádzali.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
fefefe
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Sobáš 9.1.1825 Jána Pallagy v obci Elemer (Elemir) v Srbsku. Mal by to byť on.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=333397
Napísať odpoveď