Paulina Závadszky Žilina

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
MartinF
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28 Apr 2020, 15:59
Predkovia z oblasti: rod Pallaghy a Faszt v oblasti Žilina a Veľký Blh

Dobrý deň,

zistil som, že mám v rodokmeni Závadszkých zo Žiliny, a chcel by som zistiť, či sa jedná o zemiansky rod Závadských, ktorý podľa mojich zistení v žiline žili, alebo ide len o zhodu mien.

Paulina bola manželkou Joannesa Paulusa Pallaghyho, krstená v roku 1862 v Žiline, Jej otcom bol Matias Závadszky, matka Juliana Záleszky.

Za pomoc srdečne ďakujem!

S pozdravom Martin Franek
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2465
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
spravidla, ak sa jedná o urodzených pánov, mávajú pred menom nejakú skratku šľachtického oslovenia, napr. D., P. D., I.D. a pod. V tomto prípade takáto titulatúra chýba. Na druhú stranu, Matej Závadský bol okresným notárom, takže je pravdepodobnejšie, že patril k váženým obyvateľom mesta, teda mohol byť aj urodzeného pôvodu. Dalo by sa to zistiť, ak by ste našli jeho rodičov / starých rodičov.
V tomto prípade Vás však nepoteším. V poznámke na konci záznamu o jej krste sa píše, že Paulína zomrela dňa 25. júla 1863, a preto sa nemohla stať manželkou Jána Pallaghyho.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
fefefe
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Skúste sa pozrieť na túto Paulínu z Petrovíc:
[urlhttps://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S ... 3AV1WF-78K][/url]
Napísať odpoveď