Deti Martina Lipku

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Michallipka
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23 Apr 2020, 02:53
Predkovia z oblasti: Lipka Piešťany
Bydlisko: Skalica

Dobrý deň,
ďakujem za doterajšiu pomoc a mám ďalší problém.

Môj starý otec Štefan Lipka (06.10.1892-04.06.1953, Piešťany), mal brata
Martin Lipka (14.10.1878 - dd.mm.1915)
ktorý padol v 1. svetovej vojne. V katastri som našiel tento zápis zo 4.10.1924: na základe výroku Okresného súdu v Hlohovci dedičstve po
Štefan Lipka (27.11.1851-dd.mm.yyyy, manželka Anna Gogolová 21.07.1859 dd.mm.yyyy - Martinovi a Štefanovi rodičia), podľa ktorého Martinove 4 deti dedili ako "nezletilí" každý po 1/20 zeme. Ich mená sú:

Alžbeta Lipková
Mária Lipková
Anna Lipková
Jozef Lipka

avšak okrem mien som o nich nenašiel nič... Museli sa narodiť predtým, ako Martin narukoval, teda pred rokom 1914.

Hľadám teda dátumy týkajúce sa týchto 4 detí Martina Lipku, brata môjho starého otca Štefana Lipku.

Michal Lipka
fefefe
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Možný Martina Lipku sobáš r. 1905
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436185
Treba si to overiť zo sobášnej matriky, ktorá by mala byť v príslušnom archíve.

Takisto Martinove deti budú v rodnej matrike, ktorá by mala byť v archíve. Treba si overiť , ktoré roky sú v archíve. Ďalšie roky asi od roku 1906 budú asi ešte na matričnom úrade v Pieštanoch (predpokladám, že tam býval asi Martin Lipka)
Napísať odpoveď