Narodenie Adam Pangraca

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
tomtom
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22 Júl 2020, 15:41

Dobrý deň,
pomohol by mi niekto nájsť narodenie Adama Pangráca?

Tu je zápis sobáša https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 15. riadok

a tu zápis úmrtia https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 25. riadok

tu som hľadal dátum narodenia/krstu https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Tommy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň,
Pozeral som a je vedieť, ze takmer všetky matriky nemajú index alebo nie su dostupné vôbec.
No z vašich rokov je....tuším
Každý si tým prešiel a vy musíte tiež... stovky a stovky strán listovania.
belo
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09 Jan 2016, 21:00
Predkovia z oblasti: Leštiny, Osádka, Pokryváč, Srňacie, Vyšný Kubín.

Narodenie Adamovho staršieho brata Andreja (narodil sa 14.10.1827 vo Sveržove) je zapísané v rímskokatolíckej matrike Gaboltov. V tejto matrike sú zapísané aj iné narodenia evanjelikov zo Sveržova. Pravdepodobne bol tu krstený aj Adam Pangrác,. Roky, v ktorých sa mohol Adam narodiť (1832-1834) však na FS chýbajú.
Napísať odpoveď