Vyriešené Andreas Achs narodený cca 1760 Gols Rakúsko

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
bouska
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Hľadám dátum narodenia môjho predka Andreas Achs narodeného okolo roku 1760 v Gols Burgenland Rakúsko, ktorý sa oženil 10.2.1784 v Bratislave s Evou Susannou Singer, narodenou 13.4.1764 v Bratislave. V manželstve sa im narodilo v Bratislave 6 detí. Andreas Achs zomrel 1.6.1829 v Bratislave- Na obrázku z matričnej knihy sobášov je druhý vpravo
https://mediadisk.cz/images/2020/09/26/ ... r-1784.jpg
Ďakujem
Naposledy upravil/-a bouska v 27 Sep 2020, 10:18, upravené celkom 1 krát.
S pozdravom
Bouška
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2466
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
obec Gols v Rakúsku, žiaľ, nemá zachované také staré matriky ani pre katolíkov (od r. 1827, ani pre evanjelikov (od r. 1826):
https://www.familysearch.org/search/cat ... =449647-50
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 614
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Podla tejto stranky
https://www.the-burgenland-bunch.org/LDS/Neusiedl.htm
existuju aj starsie RK matriky (od 1717) pre obec Gols (Diecéza Eisenstadt). Majú sa "čoskoro objaviť na webe".
Sledujte Matriken.at alebo https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... urgenland/

Tie matriky od r. 1827 na Familysearch sú druhopisy uložené v Maďarsku. Burgenland patril v minulosti striedavo pod Rakúsko alebo Maďarsko, povedané z dnešného geografického pohľadu.
Napísať odpoveď