Čadca, Stará Bystrica - Osada u Peťka

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
pajacv
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Okt 2020, 19:09
Predkovia z oblasti: Čadca, Stará Bystrica

Dobrý den
Byla bych moc ráda za jakékoli informace protože uz si nevim rady. Shanim jakekoliv informace o Osadě u Peťka č.50 (Čadca, Stará Bystrica).Jan Rychel +Anna Rychelova (za svob.Zubajova) narození cca kolem roku 1880.Nevím uz kde vsude se podivat.Hledala jsem na https://familysearch.org i na tomto forum.děkuji moc
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17
Predkovia z oblasti: Frivaldszky, Hidvéghy, Sujanszky, Zamaróczy - Trenčianska župa

pajacv napísal:
19 Okt 2020, 19:19
...Shanim jakekoliv informace o Osadě u Peťka č.50 (Čadca, Stará Bystrica).Jan Rychel +Anna Rychelova (za svob.Zubajova) narození cca kolem roku 1880...
Dobrý deň,
okrem názvu osady "U Peťka" sa môžete stretnúť aj s názvami "Do Peťkov a osada Peťkovia". Táto osada, okrem mnohých iných, sa nachádza v katastrálnom území obce Nová Bystrica, ktorá je zároveň aj rímskokatolíckou farnosťou.

Na FS sú rk cirkevné matriky tejto farnosti tu: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library . Vy potrebujete k výskumu matriku pokrstených. Žiaľ, tá je nedostupná.

Podľa indexov je vhodný kandidát "Joannes Riehell" (Ján Richel) https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:KSTP-KWP , tu predpokladám, že sa jedná o nesprávnu transkripciu (prepis).

Vhodnú kandidátku pre Annu Zubajovú máte tu: https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:KSTP-TQM
pajacv
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Okt 2020, 19:09
Predkovia z oblasti: Čadca, Stará Bystrica

Dobrý den
Děkuji vám moc ;) ;)
Napísať odpoveď