Magdaléna Lovas, Váhovce/Trstice

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dobrý večer,

prosím o potvrdenie/vyvrátenie mojej domnienky. Jedná sa o Magdalénu Lovas, ktorá sa vydala za Jána Juhoša 6.2.1809. Tento sobáš mi prekladal Patrik 27.9.20. Bola tam poznámka, že si ju adoptoval notár František Polákovič. Pochádzala z Váhoviec, ktoré sú od Serede vzdialené 5 km.

Toto je sobáš

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Môže sa jednať o jej krst?

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Ďakujem

MASU
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

masu napísal:
07 Nov 2020, 18:44
Môže sa jednať o jej krst?
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... G?cc=15544
Ano !
Prikladam link na "asi cele" potomstvo vratane Magdaleny -vacsina deti bola krstena v seredskej farnosti ( ako bydlisko maju uvadzanu Sered , resp. osadu Vojenska/Vojanska ulica ) - len dve najmladsie deti sa narodili vo Vahovciach ( zrejme sa tam rodina prestahovala).
https://www.familysearch.org/search/rec ... ategory=on
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Obom kolegom ďakujem a prajem peknú nedeľu.
Napísať odpoveď