Martin Fajčík s rodinou - Kam "zmizol" tento prisťahovalec do USA ?

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Používateľov profilový obrázok
Keckar
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14 Júl 2020, 15:56
Predkovia z oblasti: TREBUĽA - Hriňová - laz Slanec(Podpoľanie)

Pekný deň prajem všetkým, ktorí úprimne pátrajú po svojich koreňoch a tešia sa z nových rodinných objavov.
Snažím sa pátrať po stopách svojho praprastarého otca Martina Fajčíka (Marton Fajcsik) z Hriňovej, ktorý v roku 1911 so svojou ženou Katarínou a malým synom Jánom pricestovali do USA a neskôr bývali v meste Johnstown v Pensylvanii.
Od mojich predkov som si zaznamenal útržkovité spomienky o ich živote v USA, o ich hádke s rodinou a pretrhnutí kontaktov, ale nič konkrétne nemám podložené – je to len ústne podanie predkov. Zápisy (passenger - Ellis island) o príchode do USA mám , dokonca i jeden list z roku 1922 z adresy v Johnstown, kde žili . Písal som na tú adresu viackrát, no bez odozvy.
Akým smerom sa vybrať? Kam, na koho sa obrátiť? S týmto pátraním nemám skúsenosti.
Vedeli by ste mi prosím doporučiť nejaké inštitúcie, stránky, ako by som sa dopátral k ďalším informáciám o tomto konkrétnom predkovi a jeho rodine, potomkoch?
Veľmi pekne ďakujem za postrehy, usmernenia a rady.
Anton TREBUĽA – Kečkár ( Hriňová)
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Keckar napísal: 02 Dec 2020, 13:32 malým synom Jánom pricestovali do USA
Dobry den , narodil sa maly Jan 21.10.1903 ?
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

homer
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 18 Feb 2013, 18:24
Predkovia z oblasti: Vrutky, Strba, Vikartovce

Zda sa, ze Martin Fajcik zomrel v Johnstown 11.7.1930
obit.jpg
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Adresa a t.č. rodiny Faycik
Prílohy
Snímka obrazovky 2020-12-03 o 8.06.54.png
Používateľov profilový obrázok
Keckar
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14 Júl 2020, 15:56
Predkovia z oblasti: TREBUĽA - Hriňová - laz Slanec(Podpoľanie)

Palo napísal: 03 Dec 2020, 08:10 Adresa a t.č. rodiny Faycik
Pekný večer, ospravedlňujem sa, že až teraz. Chcem sa úprimne poďakovať za pomoc pri vyhľadaní !!!
Po Martinovi Fajčíkovi nám zostali posledné listy z roku 1922 a odvtedy nemáme kontakt ani od syna Jána a ani jeho detí, ktoré ste našli, ani od ich potomkov. ĎAKUJEM !!!
Používateľov profilový obrázok
Keckar
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14 Júl 2020, 15:56
Predkovia z oblasti: TREBUĽA - Hriňová - laz Slanec(Podpoľanie)

homer napísal: 02 Dec 2020, 23:11 Zda sa, ze Martin Fajcik zomrel v Johnstown 11.7.1930
obit.jpg
Pekný večer, ospravedlňujem sa, že až teraz.
Po Martinovi Fajčíkovi nám zostali posledné listy z roku 1922 , takže určite to bude on a jeho smrť v 1930.ĎAKUJEM !!!
Používateľov profilový obrázok
Keckar
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14 Júl 2020, 15:56
Predkovia z oblasti: TREBUĽA - Hriňová - laz Slanec(Podpoľanie)

mano napísal: 02 Dec 2020, 15:38
Keckar napísal: 02 Dec 2020, 13:32 malým synom Jánom pricestovali do USA
Dobry den , narodil sa maly Jan 21.10.1903 ?
Pekný večer, môže to byť on. Odkiaľ máte prosím ten dátum narodenia? Mal som len približný údaj 1904 a spomienky jeho staršej sestry, mojej prastarkej Kataríny, že ju dali do služby a 7-8 ročného brata zobrali so sebou do USA. ĎAKUJEM ! Kečkár
mano
Veterán
Veterán
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 28 Okt 2015, 19:34

Keckar napísal: 11 Jan 2021, 21:30 Odkiaľ máte prosím ten dátum narodenia? Mal som len približný údaj 1904 a spomienky jeho staršej sestry, mojej prastarkej Kataríny, že ju dali do služby a 7-8 ročného brata zobrali so sebou do USA. ĎAKUJEM ! Kečkár
Dobry den,
datum je z US Spravy socialneho zabezpecenia !
Jan sa narodil 21.10.1903 ; 7.5.1932 sa ozenil s Tereziou Telekesi ; umrel 25.5.1979 ....
Terezia Telekesi sa narodila17.4.1908 ; umrela 18.1.2000 ......
Ich hrob najdete tu https://www.findagrave.com/memorial/102 ... =156203306
Ak chcete zistit pripadne zijuce potomstvo s urcitostou mali syna Dr.Ronalda Faycik narodeneho 21.10.1932 ..... jeho umrtie som nenasiel.
Z parte publikovaneho v miestnych novinach v case umrtia Terezy sa s nou este lucili, t.j.v tom case este zili dcera La Bor Faycik z New Orleans ,sestra Margaret Churilla rod.Telekesi , brat Stephen Telekesi a vnucka Lisa ......
Link neprikladam,lebo je toho vela,ale mozem neskor poslat do SS ....
Napísať odpoveď