Ján Greš cca 1740 - nove skutocnosti

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, zase raz by som potrebovala pomoc lebo sa neviem pohnut. Hľadám predka Ján Greš ktorého posledný môj nájdený záznam je toto: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKHDH-2X4 siedmy zápis od hora krst Mária Greš , jej otec Ján Greš a Mária Mlaka(r?) sú tí čo mi nedajú spávať. V minulosti mi niekto poradil že pod jej menom je napísané Tóthfalu - čiže Slovenská Ves, lenže tam sa narodila len jedna Elizabetha Mlaka az po roku 1770.. a svadba jána a alzbety tam tiez nie je... Dnes som bola v archive, a v Janovsekej matrike som ich sobas tiez nenasla, ale viem ze tam zili aj pocas narodenia Marie, aj pri dalsich detoch, co je divne nenasla som ich ani v Terezianskom urbari v Janovciach, ale mozno nemali podu. Je taktiez mozne ze ani Jan nepochadzal z Janoviec a iba sa tam po svadbe pristahovali.. ale fakt neviem. Ma niekto nejaky navrh? Ďakujem vopred za Vas cas :)
Naposledy upravil/-a Trenkie v 09 Dec 2020, 11:19, upravené celkom 1 krát.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

mám nejaké nové informácie, zistila som ze v Slovenskej Vsi sa zobral v roku 1720 par Andrej Mlaka a Juditha a rodili deti kazde dva roky od 1720-1730 potom ale akoby zmizli, medzi detmi nie je alzbeta ale myslim si ze to budu na 99% jej rodicia, myslite ze sa mohli prestahovat? preco by potom ale alzbeta zadavala dedinu povodu Slovensku ves? takisto som uvazovala ci jej rodicia neboli rozdielneho vierovyznania a dalsie deti krstili na inu vieru... sobas jana a alzbety som v slovenskej Vsi tiez zatial nenasla, mozno by aj ten mali v evanjelickom kostole? dakujem za kazdy postreh, dotaz, info..
Napísať odpoveď