Kelley

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

Dobrý deň hľadám narodenie Karola Kelley...prepokladdaný rok narodenia podla veku pri sobáši je 1770. Myslela som si že sa narodil vo Veľkom Biely no bohužiaľ som ho tam nenašla. Našla som iba jediného Karola ktory sa narodil v roku 1770 a to v kostolnej pri dunaji no nesedí mi priezvisko.

Prikladam link na sobáš a krst jeho dcéry

svadba : jedná sa o stranu 81 tretí riadok zo
spodu Carolus Kelley a Elisabeth Toth

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

krst dcéry : https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AKS5C-RZM ....Aloysia Kelley druhá strana predposledný riadok z dola

tu je aj link na možneho Karola
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443 ..........Karolus Ketch prvá strana druhy riadok z vrchu

Vopred ďakujem za každú pomoc
lenle
Člen
Člen
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08 Feb 2021, 19:43
Predkovia z oblasti: Ružomberok a okolie, Kaplna, Piarg

Len dve pripomienky na zváženie. Hľadali ste aj roky +- 1770? Vek uvedený pri sobáši sa totiž môže (aj značne) líšiť od skutočnosti.
Hľadali ste len cez family search, alebo reálnym listovaním v matrike? Pýtam sa preto, že vo FS je častokrát zle zaindexované priezvisko, pretože ten kto to robil to zle prečítal, a tak je lepšie prelistovať si matriku a nespoliehať sa len na vyhľadávanie. Verte, že niekedy vám nenapadne prepis ako to niekto zadal do FS...ja som sa tak už poučila :)
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

lenle napísal: 31 Aug 2021, 18:27 Len dve pripomienky na zváženie. Hľadali ste aj roky +- 1770? Vek uvedený pri sobáši sa totiž môže (aj značne) líšiť od skutočnosti.
Hľadali ste len cez family search, alebo reálnym listovaním v matrike? Pýtam sa preto, že vo FS je častokrát zle zaindexované priezvisko, pretože ten kto to robil to zle prečítal, a tak je lepšie prelistovať si matriku a nespoliehať sa len na vyhľadávanie. Verte, že niekedy vám nenapadne prepis ako to niekto zadal do FS...ja som sa tak už poučila :)
Ano jasne listovala som pred aj po roku 1770 tak isto aj ja viem ze niekedy zle zaindexuju zle mená preto som pripojila aj ten link toho Karola Ketch, kedze to priezvisko sa mi moc nepozdáva ci to nemoze byt zle zapísané priezvisko ale aj pismo farara vyzera na to ze je to Ketch
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dolly29 napísal: 31 Aug 2021, 18:05 Dobrý deň hľadám narodenie Karola Kelley...prepokladdaný rok narodenia podla veku pri sobáši je 1770. ....
Kde ste ten vek videli? Tam nie je žiaden vek. Máte jeho úmrtie?
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

duros napísal: 31 Aug 2021, 19:07
Dolly29 napísal: 31 Aug 2021, 18:05 Dobrý deň hľadám narodenie Karola Kelley...prepokladdaný rok narodenia podla veku pri sobáši je 1770. ....
Kde ste ten vek videli? Tam nie je žiaden vek. Máte jeho úmrtie?
Dobrý večer... Áno úmrtie mam rok 1839 na piesok v mocovom mechúri
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

Máte pravdu s tým vekom... To je je vek ale dátum svadby kedy sa brali.. Takže som si to prvýkrát zle vysvetlila a myslela si ze je to vek
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý večer.
Ak sa nemýlim, jediné číslice nachádzajúce sa v tomto zázname - konkrétne tri 19, 20 a 21 - by podľa názvu rubriky hore mali predstavovať " Čas ohlášok " - Tempus Promulgation... Pravdepodobne sa jedná o 19. , 20. a 21. nedeľu po... nasleduje presný cirkevný termín ( sviatok ) .
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

Anna Theresia napísal: 31 Aug 2021, 20:10 Dobrý večer.
Ak sa nemýlim, jediné číslice nachádzajúce sa v tomto zázname - konkrétne tri 19, 20 a 21 - by podľa názvu rubriky hore mali predstavovať " Čas ohlášok " - Tempus Promulgation... Pravdepodobne sa jedná o 19. , 20. a 21. nedeľu po... nasleduje presný cirkevný termín ( sviatok ) .
Áno je to nedeľa po Turiciach
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V čase, kedy sa mal narodiť Karol, sú v Bieli tri dvojice Kelleyovcov:
Juraj a Mária Gottai/Kottej
Ján a Alžbeta Pöcz/Mihálová
Adalbert a Eva Krivosudská
Odsledoval by som tieto tri rodiny.
Ten link na úmrtie ste nevložili správne, je nefunkčný. Správny je tento: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Dolly29
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 03 Nov 2020, 16:21
Predkovia z oblasti: Dolák, Pesko, Partel, Reinwart, Slovensko a ČR

duros napísal: 01 Sep 2021, 09:16 V čase, kedy sa mal narodiť Karol, sú v Bieli tri dvojice Kelleyovcov:
Juraj a Mária Gottai/Kottej
Ján a Alžbeta Pöcz/Mihálová
Adalbert a Eva Krivosudská
Odsledoval by som tieto tri rodiny.
Ten link na úmrtie ste nevložili správne, je nefunkčný. Správny je tento: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Dobrý deň pán Ďuroš ospravedlňujem sa za ten zle vložení link
Rodiny som pozrela
Prvá dvojica Juraj a Mária mali 4 dcéry a jedného syna (Tereza 1774, júlia 1775, Pavol 1777, Babrbara 1778, Alžbeta 1782)
(Ján a Alžbeta Jozef 1768, Ján 1780 a dcéra Anna 1776)
Adalbert a Eva - (Jozefa 1772, Adalbertus 1774, Agnes 1776, Alžbeta 1777, František 1781, Anton 1785, Jan 1789)

Ono je všelijak skomolené to meno Kelej, Kelei, Kelles,...no v Biely sa ani ziadny Karol nenarodil v tom období
Nasla som aj pár Jana a Evu Butsak ktory mali dvoch synov Stefana 1737 a Albertus 1738 co budú pravdepodobne rodičia nasho posledného páru Adalbertusa

Nasla som pravdepodobne aj brata Karola z Královej pri dunaji Jána ktorý sa narodil 1773 tu už nie je ale priezvisko Ketch ale Kelles
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1CK-JKM

Chcela som sa spytať Carol Kelley ma v svadobnom zápise uvedene nobility čo znamená urodzený ...tento titul vedel nadobudnúť aj počas života alebo sa tak musel narodiť...spomínalo sa to aj pri krstoch?

Ďakujem
Napísať odpoveď