Hladam predka - Adam Chromik - Turzovka

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zpobezal
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04 Aug 2015, 08:12
Predkovia z oblasti: turzovka/korna - chromik, skalite - urbanek & spilak, horny lieskov - kostal, (kostial, kostyal,), slopna - hrenak
Bydlisko: Canada

Poprosim ak by mi mohol niekto poradid dalsi krok, lebo po hodinach, tyzdnoch, mesiacoch stravenych hladanim tohto predka uz naozaj neviem ci este existuje sposob ako ho najst :-).

Co mam potvrdene z fary je ze moj pradedko Ignac Chromik sa narodil v 1879 rodicom Georgius Chromik & Dorotea Paluch.
Nasla som aj zapis sobasa Juraja a Doroty z roku 1861
Zo zapisu tohto sobasa viem ze Juraj mal v den sobasa 25 rokov a taktiez ze jeho otec bol Adam.

Nasla som krst Juraja z roku 1838 (nie 1836 ako by mal by ak mal 25 rokov v 1861), ale v poriadku - myslim ze je to spravny zapis krstu lebo rodicia su Adamus Chromik a Maria Gajdoss.

A teraz ten problem - neviem sa pohnut dozadu -
Adam Chromik a Maria Gajdoss mali 6 deti - jeden z nich bol samozrejme Juraj, nasla som vsetky zapisi krstov.

Myslim ze som nasla aj spravnu Mariu narodenu 1813 v Turzovke rodicom Adam Gajdoss a Anna Smicsko.

Nasla som SOBAS medzi Adamus Chromik a Maria Gajdoss - Nov 8, 1830 - a tam je uvedene ze otec Marie bol Adam, takze asi mam spravnu Mariu.
Taktiez je uvedene ze Adamov otec bol Def Joannis - predpokladam ze uz bol po smrti ked sa Adam zenil (sobas v prilohe).

Problem je ze vobec nemozem najst Adamov krst a s urcitostou urcit jeho rodicov.
Najskor som pozerala roky 1811-1812 pretoze som nasla smrt Adama Chromika ktory zomrel Jul 1, 1847 ako 35 rocny (v prilohe).
Tazko ale povedat ci je to on lebo tych ludi v dome Turzovka 618 zilo strasne vela a oni radi pouzivali tie iste mena z generacie na generaciu.

Strany z rokov 1811-1812 z Turzovky su tiez dost poskodene ... tak sa tazko hlada.


Mala by som taktiez spomenut ze som nasla dalsich potomkov z tejto vetvy v USA; cez DNA vieme ze sme rodina ce tuto Chromikovsku vetvu a zatial iba predpokladame ze Joannes Chromik nar. 1812 a Adam Chromik nar. ? boli bratia (ich otec bol Joannes Chromik).
Nasli sme sobas Joan Chromik s Anna Rendel ktori mali syna Joannes Chromik narodeneneho 1812.

Ale zasa nemozeme najst ani sobas medzi Joannes & Anna a ani Anna Rendel nikde v Turzovke.
Uz som sa pozerala aj na Anna Rendel z inych kutov Slovenska a potom v tej farnosti som hladala sobas ale stale nic (myslela som ze sa mozno zosobasili inde a aj Adam mohol byt pokrsteny inde).

Je este nieco co sa da urobit co sa tyka Adama Chromika a najdenia jeho krstu a rodicov? Nahliadnut niekam inam? Kam?

Dakujem!!!!



Zuzana rod. Chromikova
Prílohy
TH-1942-22638-61199-55.jpg
TH-1951-22630-29148-69.jpg
Napísať odpoveď