Anna, manželka Jána Šelca zo sčítacieho hárku 1930

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Dobrý deň,
odkrytím sčítacích hárkov 1930 sa mi podarilo nájst istého Jána Šelca (nar. 9.7.1899), ktorý bol hlavou domácnosti na Svätoplukovej 1106 v Malackách). V dome s ním žila jeho manželka Terézia z Plaveckého Štvrtku, dcéra Irena a mama Anna. Teda celkom dosť informácii:
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... pey&page=1

Na familysearch sú krsty v Malackách iba do roku 1895 a index krstov až od roku 1902, teda krst Jána online nenájdem...
Krsty v Plaveckom Štvrtku sú do roku 1903, teda ani krst jeho manželky nenájdem online...

Ale v dome bývala aj jeho mama Anna Šelcová. Tú by som online mal nájsť. Ale nenašiel som. Jej meno za slobodna neviem, ale pochádzala z Malaciek a sobášila sa 22.2.1860. A narodili sa jej štyri deti. Jej syn Ján sa narodil v Malackách, tak možno aj iné deti. Sobáš v Malackách som ale nenašiel, rovnako som nenašiel ani krst detí po roku 1860, ktorých otcom bol Šelc a mamou dotyčná Anna.

Okrem toho mi príde zvláštne, že Anna sa narodila cca v roku 1840, sobášila sa 1860 a mala štyri deti, z nich jedno až v roku 1899?

Sčítací hárok z roku 1940:
https://www.slovakiana.sk/kulturne-obje ... 000329031b

Je ešte niečo čo mi nenapadlo, prečo som dotyčnú Annu nenašiel?
Napísať odpoveď