Narodenie Paul Moick - Vyriešené

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
bouska
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Hľadám dátum a miesto narodenia Paul Moick. Našiel som jeho svadbu 20.11.1725 v Bratislave s Anna Elisabeth Pfund. Otec Andres Moick pochádza z obce Deutsche Jagerndorf. Prikladám link vo Family Search, kde je záznam o zmienenej svadbe. Na stránke je 1. vpravo.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Neviem v akých matrikách sa dajú hľadať záznamy o narodení, svadbách a úmrtí z obce DeutscheJagerndorf
Moick6 Pfundt 1725.jpg
Ďakujem Bouška
Naposledy upravil/-a bouska v 08 Aug 2022, 16:03, upravené celkom 1 krát.
S pozdravom
Bouška
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 2855
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň,
mne osobne nie je jasné, o akú obec by sa malo jednať. Môže ísť o Jägerndorf v Čechách, dnes Krnov, ktorý má matriky tu: https://digi.archives.cz/da/VysledekBea ... T&rowPg=47

Tak isto by mohlo ísť o Jägerndorf, dnes súčasť obce Arnstorf, ktorý má matriky tu: https://data.matricula-online.eu/de/deu ... /arnstorf/
S pozdravom
Patrik Zakarovský
bouska
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20 Jan 2018, 12:57
Predkovia z oblasti: Nitra

Ďakujeme veľmi pekne Asi to bude tá druhá možnosť
Bouškovci z Bratislavy
S pozdravom
Bouška
Napísať odpoveď