Elisabeth Grnács - Abrahám/Majcichov

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Archibald
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Okt 2022, 18:12
Predkovia z oblasti: Senec, Trnava a ich okolie

Ahoj všetci,

mám tu vec, s ktorou si neviem rady. Hľadám istú Elisabeth Grnács v majcichovskej matrike, no ani za svet ju nemôžem nájsť. Všeobecne mám problém dopátrať sa k ľudom narodeným v rokoch 1760-70. Teraz k veci - v tejto matrike a v tom období sa vyskytuje len jeden Grnács a to Andras a jeho manželka Helena Takács. Moja otázka znie, môžu to byť rodičia mojej Elisabeth? Alebo nemusia? Vždy si všetko potvrdzujem z každej strany a keď to neviem potvrdiť, tak si to do rodokmeňa nezapisujem, no prišiel som opäť špekulovať.

Sobáš Elisabeth Grnacs a Michael Sotnik - 24.05.1790 - z tohto záznamu vychádzam, že sa narodila okolo roku 1768

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Ešte by prichádzala do úvahy táto Elisabeth Grnacs, no v čase výdaja by musela mať 11 rokov a v sobášnom zázname by musel byť uvedený zlý vek. Príde mi to ale ako hlúposť. 14.09.1778

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV14Z-WSB

Súrodenci Elisabeth :?: :?: Marina - 09.03.1760

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1CV-RXR

Josephus - 12.03.1765

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV18L-G3B

Joannes - 11.07.1762

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... 3AV1CV-DNN

Stretli ste sa už s podobnou ,,anomáliou"? Zapísať? Nezapísať?

Ďakujem za každý názor!
Napísať odpoveď