Hradecsný Rudolf

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
viktoria07
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24 Jan 2023, 20:51
Predkovia z oblasti: Hradecsný, Végh, Slovensko

Dobrý deň,
môj pradedko Rudolf Hradecsný narodený 1893, zomrel 1955, pochovaný v Jahodnej, okres Dunajská Streda. Mal manželku Máriu Hradecsnú (rodenú Mihálik / Miháliková) narodená 1903, zomrela 1978.
Bola som sa informovať na obecnom úrade, keďže je narodený pred rokom 1906, tak už matričné záznamy nemajú v obci, poslali ich do archívu v Šali. V cintoríne som sa dopátrala, že matka môjho pradedka je Hradecsny Antalné a zomrela vo veku 80 rokov. Presné roky uvedené na hrobe nie sú, ani jej manžel, je pochovaná so svojou dcérou a ďalším synom.
Na stránke familysearch neexistuje žiadny záznam na toto meno, na stránke myheritage tiež nie. Na stránke familysearch som našla matričné záznamy z rokov 1827-1881 a nejako ten úsek rokov 1881-1905 nie a nie nájsť.
Kde by som mohla ešte nájsť nejaké informácie? Prípadne ako sa dajú informácie z archívu v Šali dostať? Dá sa tam ísť a nahliadnuť do nich?
Vopred ďakujem za rady a pomoc
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý večer.

Hradecsny Antalné znamená manželka Antala / Antona Hradečného, nejedná sa o konkrétne meno ani priezvisko manželky .

Matričné záznamy RK cirkvi farnosti Jahodná sú dostupné na FS do roku 1896 - krsty, manželstvá a úmrtia do r. 1895 :

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Záznam krstu Rudolfa Hradečného / Resző Hradestnyi , nar. 15. októbra 1893:

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1436113

Povolanie jeho otca je uvedené: mlynár, meno matky čítam ako Opálka Victoria.
V poznámke je zapísaný dátum sobáša Rudolfa a Márie Mihálikovej 23. 09. 1924.
Napísať odpoveď