Josephus Nemetz - narodenie (Trhová Hradská)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
lucianemethova
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30 Okt 2019, 08:08
Predkovia z oblasti: Lédeczy - učitelia (Bučany, Nové Sady, Vaďovce), Kalapos - Kecskemét, Raustein - Trnava, Miksovics - Pobedim, Podolie, Wisandt - Stupava, Toman - Nové Zámky, Győr, Michalič - Kapišová, Németh - Bojničky

Dobry den vsetkym,

Chcela by som poprosit o pomoc pri hladani narodenia mojho predka Josephusa Nemetza.

Mam najdene jeho sobase a (pravdepodobne) umrtie v Trhovej hradskej:

prva (?) svadba Josephus Nemetz + Elisabetha Lelkes - 24.1.1791
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... A6N9J-MB6T

druha svadba Josephus Nemetz + Theresia Kamotsai - 30.6.1816
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... A6N9N-1JG2

umrtie
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939F-BZDB-T

V ziadnom zo zaznamov som nenasla ziadnu poznamku (ani pri narodeni 13 deti), ktora by mi naznacovala, ze sa narodil niekde inde ako v spominanej dedine, ale neviem ho vobec najst.

Vopred dakujem za kazdu radu a pomoc.
Monicina
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 21 Okt 2021, 12:23
Predkovia z oblasti: Podunajská nížina a okolie Kráľovského Chlmca a Berežská oblasť v Zakarpatskej Rus
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň. Priezvisko Német bolo veľmi časté a nachádzalo sa v mnohých obciach Žitného ostrova. Keďže farár v čase jeho prvej svadby neuvádza povod ženícha ani nevesty (týka sa to všetkých osôb v danej farnosti v danom časovom obdobi), tak neratajte s tym, ze musel byt z Trhovej Hradskej. A jeho slobodné povolanie tkáč a želiar ho mohlo priviest z hocikadial a tu sa len usadil.
Aj ja mám niekoĺko osôb, kde som sa nedostala ďalej, keďže pri sobáši nebol uvedený povod manželov. A dokonca aj pokiaľ sa nejaké priezvisko nachádzalo v danej obci, bez potvrdenia zaznamu sobáša alebo umrtia to može byt len náhoda a daná osoba sa narodila v inej obci, už aj s takou skúsenostou som sa stretla.
Musíte sa s tym zmieriť, že niektoré línie vám zostanú a ďalej do minulosti nejdete.
Napísať odpoveď