František Gašparík, narození (Sereď. 1840?)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
PetrGasparik
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10 Jún 2015, 13:41
Predkovia z oblasti: Gašparík, Sereď

Zdravím,
rád bych se ochytřil, jaké mám možnosti hledat dál v rodokmenu.

Aktuálně jsem skončil u praprapradědy, o kterém vím z rodných listů jeho dětí: Jak ale pokračovat dál? Františků Gašparíků je v dané oblasti a časovém rozpětí víc, jak můžu poznat, který je ten pravý?

Díky za pomoc s hledáním,
Petr Gašparík
RoboS
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 14:56
Predkovia z oblasti: Sonnenschein- Mojmírovce, Selmeci - Mocenok, Zlaté Moravce, Schwarz - Mojmírovce, Šurany

https://familysearch.org/search/collect ... id=1554443

podla vyššie uvedeného odkazu mali viac detí, prvé narodené v 1853, čiže s narodil cca pred rokom 1835. V takom prípade mi z toho vyšiel len tento:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... cc=1554443

narodený v roku 1827, posledný riadok vľavo. Pôvodne bolo v zázname Gaspara, ale vidieť dopísané ...rík. A aj Martin Gasparik bol povolaním Textor (tkáč) ako neskôr František, čo by mohlo napovedať, že išlo o otca a syna. Ešte by som Vám odporúčal vyhľadať sobáš Františka a Márie, ktorý by Vám to mohol potvrdiť.
PetrGasparik
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10 Jún 2015, 13:41
Predkovia z oblasti: Gašparík, Sereď

děkuji!

jak hledáte svatby? zkoušel jsem to na familysearch, ale vždy to najde jen narození dětí (baptism)...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4014
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

PetrGasparik napísal:děkuji!

jak hledáte svatby? zkoušel jsem to na familysearch, ale vždy to najde jen narození dětí (baptism)...
Na FS su indexovane iba krsty. Sobase a umrtia kazdy hlada manualne - stranu po strane.
Napísať odpoveď