chýbajúci sobáš

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Zdravím,

V Každom prípade v Kočkovciach v tej dobe žilo niekoľko rodín Fedor. Dokonca v r. 1829 sa narodila Zuzana Fedor. V r. 1832 01.04. som našiel záznam, ktorý nie je dobre čitateľný, ale myslím, že je to záznam o narodení Zuzany Fedor. Bolo by dobré to overiť v archíve.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Z posledného príspevku som pochopil, že pravdepodobne nemáte ani záznam o narodení Andreasa (Ondreja). Je to tak?
Ďaľšia vec - veku v zázname o úmrtí by som sa moc nedržal. Rozdiel môže byť +/- 10r.
Naposledy upravil/-a Palo v 27 Sep 2019, 09:26, upravené celkom 1 krát.
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Presne tak, ani narodenie, ani sobáš žiadneho z manželov....

Zistenie roku narodenia je len približné ( v prípade Zuzany 1910-70 = 1840 ), ale v matike je problém dohľadať správnu Zuzanu Fedor ( v r. 1839 sa narodila istá Zuzana Fedor - ale zase nesedí sobáš.. ), keď nepoznám mená rodičov ( podobne je to aj s jej manželom Ondrejom Koncovým ) a to isté z ich sobášom....

R
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Podľa veku Ondreja pri úmrtí by sa tento mal narodiť cca 1833. Jedna Zuzana Fedorová sa narodila 1829. Ak sa prvé dieťa narodilo v r. 1863, to už mal Ondrej dosť rokov, takže neviem, či si Zuzanu nebral ako vdovec. Zdá sa mi, že priezvisko Koncový nie je pôvodné v tamtej farnosti a domnievam sa, že všetci, ktorí tam sú (teda je tam ešte jeden rovesník Ján a oveľa starší Juraj), zrejme pochádzajú z farnosti Dlhé Pole. Lenže to sa už dostávate na kopanice, kde pomaly každá rodina má alias...a to bude chcieť podrobnú analýzu, ktorej výsledok však nemusí byť pozitívny.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Andreas Konczovy, nar.29.10 1826, to naisto nemôže byť, pretože 9.11.1826 zomrel....

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443


R
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Palo napísal: 27 Sep 2019, 07:49 Zdravím,

V Každom prípade v Kočkovciach v tej dobe žilo niekoľko rodín Fedor. Dokonca v r. 1829 sa narodila Zuzana Fedor. V r. 1832 01.04. som našiel záznam, ktorý nie je dobre čitateľný, ale myslím, že je to záznam o narodení Zuzany Fedor. Bolo by dobré to overiť v archíve.
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Z posledného príspevku som pochopil, že pravdepodobne nemáte ani záznam o narodení Andreasa (Ondreja). Je to tak?
Ďaľšia vec - veku v zázname o úmrtí by som sa moc nedržal. Rozdiel môže byť +/- 10r.
,, Rekonštrukcia,, zápisu o narodení Zuzany Fedor z 1.4.1832 by potvrdzovala, že je dcérou Andreasa Fedora a Márie Hutaj ( 30.8.1835 sa im narodila ďalšia dcéra - Anna - aj keď má iných krst.rodočov ), to ale stále nevedie k tomu, ktorá z tých Zuzán Fedor je tá ,, pravá ,,

Stále mi ale (aj) uniká, že ak Zuzana Fedor naisto pochádza z farnosti Horné Kočkovce ( presnejšie z Dolných Kočkoviec), tak jej sobáš v mieste farnosti s Andreasom Konczovým neviem nájsť...( aj keby čisto teoreticky on bol z inej farnosti- tú z Dlhého Poľa vylučujem - Andreas nar. v r.1826 zomrel ešte v tom istom roku a ďalší s týmto menom tam nie je, ba ani žiadny sobáš Andresa Konczového v tejto farnosti.....)

R
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

readr napísal: 28 Sep 2019, 22:16 .....
Stále mi ale (aj) uniká, že ak Zuzana Fedor naisto pochádza z farnosti Horné Kočkovce ( presnejšie z Dolných Kočkoviec), tak jej sobáš v mieste farnosti s Andreasom Konczovým neviem nájsť...( aj keby čisto teoreticky on bol z inej farnosti- tú z Dlhého Poľa vylučujem - Andreas nar. v r.1826 zomrel ešte v tom istom roku a ďalší s týmto menom tam nie je, ba ani žiadny sobáš Andresa Konczového v tejto farnosti.....)
Ako som písal vyššie, vo farnosti Dlhé Pole je strašne veľa prezývok, preto som vyššie odporúčal analýzu týchto rodín. To, že ste nenašli priamo narodenie ďalšieho Ondreja s priezviskom Koncový, ešte nič neznamená. Ja viem, je to makačka, možno v závere bezvýsledná, ako som spomínal, ale čo iné Vám zostáva?
readr
Člen
Člen
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 19 Nov 2016, 20:27
Predkovia z oblasti: Považie

Pozdravujem,

zaujímalo by ma do akej miery sa mohol konať sobáš v mieste bydliska nevesty v 2. polovici 19. storočia....

Zisťujem, kde vlastne hľadať sobáš Koncový - Fedorová ( tá je z H. Kočkoviec )

R
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

readr napísal: 30 Sep 2019, 14:41 Pozdravujem,

zaujímalo by ma do akej miery sa mohol konať sobáš v mieste bydliska nevesty v 2. polovici 19. storočia....

Zisťujem, kde vlastne hľadať sobáš Koncový - Fedorová ( tá je z H. Kočkoviec )

R
Teoreticky, ak bol ženích slobodný, zvykla byť svadba u nevesty. Ak bol vdovec, zvykla byť svadba u ženícha. Ale ako vravím, išlo o zvyky, ktoré sa nie vždy museli dodržať.
Napísať odpoveď