Ficsor/Zagorska, Krompachy

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
delinka
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

Dobrý den, nedaří se mi dohledat předky ze strany pra...babičky. Potřebovala bych nakopnout s případnými možnostmi, kde hledat, než si koupím jízdenku do Mukačeva :) Všechny údaje zatím mám pouze ze sčítacích lístků 1940 pro Krompachy.

Pra..babička Julia Zagorska se narodila 12.3.1888 v Mukačevu.
Její manžel, Ján Ficsor se narodil 30.4.1882 v Ókaniszi (nyní Srbsko). Podle údajů na sčítacím lístku se oba přistěhovali do Krompach v roce 1902.
Tady se jim narodilo několik dětí, můj předek Eugen Fičor, nar. 17.4.1914 má ale ve sčítacím lístku uvedeno místo narození Malá Ida (v rodném listě jeho syna je uvedeno místo narození otce Šemša) a podle zapisovatele se do Krompach v roce 1914 přistěhoval.

V Kaniži je hledání zatím bezproblémové do roku cca 1790, druhá strana...prostě nic.
Napísať odpoveď