Gabriel Bozoky - spristupneny mikrofilm ale chybajuci zaznam o rodicoch

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
Norbert Bozoky
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 16:37

Dobry den,

po tom ako mi FS nedavno spristupnil chybajuci mikrofilm, som sa dostal dalej v mojom partrani...
Zistil som ze Gabriel Bozoky zomrel v roku 1877, podla zaznamov ako 67 rocny v Nagyoroszi, Madarsku. https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... WB-F?i=388

Manzelka Orzsebet Toth (v sobasnej matrike z tych rokov nie su, asi sa nebrali v Nagyoroszi), najstarsie dieta Verona *1840 (zhodou okolnosti zomrela iba par dni po otcovi).

V matrike krstov z roku 1810 som G.Bozokyho ale nenasiel. Nasiel som vsak jedneho Gabriela z roku 1810, ktory ale nema uvedene meno rodicov z nejakeho dovodu:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=240793

Moze to byt on ?
Da sa zistit ci sa dany predok nenarodil niekde inde ako kde zil a zomrel ?

dakujem za pomoc
Noro
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Dobrý deň,
môže to byť on, ale môže to byť aj niekto iný. Ak máte zápisy o iných deťoch, môžete porovnať, či sa nezhodujú krstní rodičia s tým záznamom, kde rodičia nie sú uvedení.
Ale píšete, že ste pozerali rok 1810. Ten vek pri úmrtí nemusí byť zapísaný správne, to sa písalo vtedy často aj odhadom. Ľudia nemali občianske ako teraz. Kľudne to popozerajte v rozmedzí 1805-1815, keď nebude tam, tak aj 1800-1820.
Či sa narodil niekde inde, to nájdete ťažko, buď to bude spomenuté v nejakom inom zázname, alebo na to natrafíte jedine náhodou. Prípadne popozerajte matriky okolitých obcí, mohol sa narodiť vo vedľajšej dedine.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17
Predkovia z oblasti: Frivaldszky, Hidvéghy, Sujanszky, Zamaróczy - Trenčianska župa

Norbert Bozoky napísal:
24 Apr 2018, 12:40
...Nasiel som vsak jedneho Gabriela z roku 1810, ktory ale nema uvedene meno rodicov z nejakeho dovodu:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=240793 ...
Podľa môjho názoru sa asi jedná o odložené dieťa (nájdenca) najskôr v areáli kostola. Krstní rodičia sa podujali k tejto sviatosti, farár pokrstil.
Norbert Bozoky napísal:
24 Apr 2018, 12:40
...Da sa zistit ci sa dany predok nenarodil niekde inde ako kde zil a zomrel ?...
Za predpokladu, že sa matriky dochovali, prípadne iné archiválie, tak určite áno. Počítajte s tým, že niekedy nestačí prehľadávať okolité farnosti v okruhu 20 - 30 km. Viem, o čom hovorím. :)
Norbert Bozoky
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 16:37

Zdravim, diky za napady.
Koho priezvisko by potom dostalo najdene dieta ? tipujem ze po krstnych rodicoch...
diky
N.
Napísať odpoveď