Paulina Jantolova a jej predkovia

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

no nie nemamm zt úmrtného listu na matrike mi povedali vsetky informacie a maria sa narodila v zakamenom a jej dcera paulina v kline ale potrebujem zistit paulina kde sa nachadza spominala som dali mi datum narodenia ale umrtie nie lebo odisla takze to bude tam kde ona odisla mam len datum narodenia pauliny ale este musim zajst za panom fartarom v Zubrohlave tam ze by malo byt nieco ak sa vydala ze prvej sa ziadalo o krstny list tak ze by malo byt tam ak sa vydala a kde byvala este musim skusit toto o babke marii viem vsetko uz ale o pauline zatial nic len kde sa narodila a datum narodenia
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

dobry den takze som nasla kedy sa narodila paulina ale nic viac este mam zajst za panom fararom ale ma objednal teraz neviem ako mam pokracovat dalej dakujem
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

paulina sa narodila 3.6.1915 teraz neviem kde patrat
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Pri jej narodení ... teda v tom zázname (zrejme preto ste objednaná u farára, že Vám ukáže zápis ale to sa len domnievam) budú mená jej rodičov. Keď už tam budete ukecajte ho nech Vám ukáže alebo nájde aj záznam o sobáši rodičov Pavlíny. V tom zázname o sobáši budú vlastne starí rodičia Pavlíny.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Samozrejme si tie záznamy odfoťte alebo odpíšte do posledného písmenka.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

zaznam o paulininich rodicov mam rodicia maria majcherova antalova sa narodila 1879 a aj otec frantisek antal sa narodil 1879 paulina sa narodila 3.6.1915 len potrebujem nahliadnut do krstnej matriky kde paulina bola sobasena a krstena lebo neviem ani kde odisla a ci mala nieake deti uvidim skusim pana farara a potom sa ozvem aky postup mam dalej robit ale. ale este stale nmeviem kde mozem este hladat dalsich dvoch antonia a ondrej antal alebo jantol oni by mali byt surodenci deda frantiska alebo rodicia o nich nemam ziadny udaj vôbec ani mi ich nenasli na matrike v bobrove aj v Zubrohlave niesu vôbec dakujem
Anna Theresia
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 10 Jún 2018, 16:50
Predkovia z oblasti: Slovensko: býv. Prešporská a Nitrianska stolica, Srbsko: Vojvodina-Báčka (pôvodne Hont a Gemer), Chorvátsko

Dobrý deň.
Prečítala som si komplet celú diskusiu na Vašu tému. Nechcem vnášať zmätok do už aj tak dosť zamotaného príbehu, no rada by som Vám dala do pozornosti záznamy, ktoré sú dostupné tu na nete (teda ak ste ich ešte nepreštudovali).
Píšete, že Vaši predkovia sa volali František Antal (nar. 1879 v Čerwone v Poľsku) a Mária Antalová (nar. 06.08.1879 v Zákamennom), pričom uvádzate dve verzie (predpokladám) jej priezviska za slobodna Makúchová / Majcherová.
Prezerala som dostupnú matriku pokrstených na FS Zákamenné rok 1879 a v daný dátum nie je zapísaná ani Mária Makúchová a ani Mária Majcherová.
Ale 19.07.1879 sa narodila Anna Majchráková rodičom Stephanus Majchrák a Maria Makuch, Zákamenné č. 210 :
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1113284

Jej sestra Maria sa narodila 06.08.1881- teda rodičia sú tí istí a aj adresa:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=1113284

Sobáš Stephanusa Majchráka a Marie Makuch sa konal dňa 10.05.1869 :
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Inak - v tejto matrike a v tomto období sa nachádza aj niekoľko párov s priezviskom Jantolyak, Antolyak, čo je dosť podobné tomu Vášmu skúmanému, ale ani jedno dieťa im narodené nemá meno František, takže tento Váš predok naozaj nebol zo Zákamenného.
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

dobry den neviete mi povedat ci ste nezistili mena tej marii a anni ake oni mali deti lebo co mam ja zaznam o marii kedy bola narodena mam narodenie 06.08.1881 dakujem
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

mozno bola ako slobodna a mala frantiska za slobodna ich bolo sedem deti frantisek rok 1913,paulina rok 1915, frantiska rok 1919, agnesa rok 1917, maria rok 1921, justina rok1926, a jan rok 1922 onich viem vsetko oni vsetci uz zomreli len o pauline neviem nic a preto patram po rodicoch aby som sa dostala k tej pauline ona odisla ale nikto nevie kam jeden povedal ze do usa a druhy do ceskej republiky a chcem zistit ci ona mala nieake deti ta paulina dakujem
jana1966
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Jún 2018, 11:00
Predkovia z oblasti: jantolova paulina zila obec klin okres namestovo

lebo ked som bola v Zubrohlave tak tam mi bolo povedane ze sa narodila maria antalova v roku 1881 a potom mi kazali ist do bobrova lebo manzela tam nenasli tak v bobrove mi povedali aj maria aj frantisek boli narodeny v roku 1879 a mali 40 rokov ked sa im narodila dcera frantiska ako som uz predtým spomynala tak tomu akoze teraz nechapem aky datum je spravny
Napísať odpoveď