Stahovanie matrik - konecna

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

"A sou v prdeli"... Asi tymto citatom z filmu "Ropaci" by som charakterizoval situaciu na familysearch. Asi tak tri-styri dni nie je mozne stahovat cele matriky z familysearch. Mormoni asi zamestnali noveho ajtaka, ktory si potrebuje pred vedenim svihnut. Dufajme, ze to nie je naozaj konecna. Stahovat matriky stranu po strane ma naozaj nebavi.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

viem že tu bol kdesi návod ako to sťahovať naraz....ale sa mi ho nedarí nájsť :roll: dáte mi sem niekto návod alebo link?
Vďaka
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Praveze uz nie je mozne pomocou starych postupov stahovat.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

andrej58 napísal:viem že tu bol kdesi návod ako to sťahovať naraz....ale sa mi ho nedarí nájsť :roll: dáte mi sem niekto návod alebo link?
Vďaka
Bolo to tu: viewtopic.php?p=6551#p6551
Skusite nieco vymysliet? :-)
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

bohužiaľ počítač a ja :D sa nemusíme...max. ak by som ho strelil :twisted: (počítač)
lubos
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 23 Okt 2012, 00:58

Z núdze používam toto:


http://www.slunecnice.cz/sw/autoclick-lms/

Sice počas sťahovania zablokuje inú činnosť na pc, ale dá sa nastaviť automatické klikanie(makro). Nechávam to sťahovať keď nepotrebujem robiť na pc. Rýchlosť sťahovania je cca snímok/2 sec.
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

lubos napísal:Z núdze používam toto:


http://www.slunecnice.cz/sw/autoclick-lms/

Sice počas sťahovania zablokuje inú činnosť na pc, ale dá sa nastaviť automatické klikanie(makro). Nechávam to sťahovať keď nepotrebujem robiť na pc. Rýchlosť sťahovania je cca snímok/2 sec.

mozem potrvdit ze cez ten program je to celkom fajn, pripomenulo mi to rucne stahovanie ako ked som prvy krat surfoval a stahoval zo stranky www.familysearch.org , no ulahci ten program to ze netreba klikat, nechat ho nech si robi a clovek sa moze venovat niecomu inemu.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jojo napísal:..., nechat ho nech si robi a clovek sa moze venovat niecomu inemu.
Ale na pocitaci asi nie, ci?
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

duros napísal:
jojo napísal:..., nechat ho nech si robi a clovek sa moze venovat niecomu inemu.
Ale na pocitaci asi nie, ci?
ano, na počitaci nie, treba ho nechat stahovat akurat som v tom programe nevedel nastavit opakovanie rovne podla moznosti strankam danej matriky, tak v makre som nastavil akurat opakovanie prikazov okolo 80 x, ked viac tak mi to vyhodilo error
Napísať odpoveď