FamilySearchViewer

Používateľov profilový obrázok
ludolf
Člen
Člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:59
Predkovia z oblasti: Banskobystrický okres

AndyT super, vdaka za navod, funguje to. Len otazocka kedze som nebol na stretnuti vo Zvolene, ma to nejake ine funkcie ako standardne prehliadanie na webe FS?
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Najprv som dufal, ze sa to bude dat pouzit na prezeranie matrik, ktore sice maju ikonku fotoaparatu (napriklad tieto), ale po otvoreni konkretneho zaznamu je tam len "Image not available". Bohuzial, toto nefunguje.

Na co sa to ale pouzit da, je...:

1. Kliknut na ikonu "Speichern" (disketa, 3. zlava)
2. Po otvoreni okna zadat:
- ID (=Digital Folder Number)
- von - bis (stranky "od" "do")
3. Kliknut na "Links erstellen"
4. Pravym klikom na jednu z vygenerovanych poloziek, potom "Auswahl" - "Alle aswählen" (t.j. vybrat vsetko)
5. Vybrat adresar, do ktoreho sa budu obrazky ukladat (je to prednastavene na instalacny adresar FSV)
6. Specifikovat nazov suborov, napr. "matrika_[3]", kde "3" znamena pocitadlo na tri pozicie, t.j. 000-999
7. Klik na "DL Start"

A je to.

Este keby niekto prisiel na to, ako zistit "Digital Folder Number" u matrik, ktore su sice zverejnene, ale nie su este indexovane...
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Medzi modom 6 a 7 treba este kliknut na "Dateiname übernehmen", aby sa button "DL Start" aktivoval.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

"Este keby niekto prisiel na to, ako zistit "Digital Folder Number" u matrik, ktore su sice zverejnene, ale nie su este indexovane"

Tak to by sme chceli asi viacerí z nás.

Zatiaľ však veľká vďaka za návod aj pre AndyT.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4961
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

No, uz bolo povedane takmer vsetko :-) Ako natiahnut ten Digital Folder Number... mne sa to zatial vzdy podarilo, ked som z dvakrat klikol na tu dvojsipku smerujucu dolu, umiestnenu pod tym APID, Natiahlo si samo cislo aj pocet obrazkov. Upozornujem vsak, ze tymto sposobom natiahnete cely film :-)
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Inak neviem nakoľko sú tu nejakí IT znalí členovia, ale možno to niekoho inšpiruje. Dávnejšie, keď som zisťoval, ako by sa dali stiahnuť neprístupné matriky, tak som narazil na stránku https://das.familysearch.org/das/ je tam popis API cez ktoré je možný prístup do ich databázy. Takto sa dajú vytvoriť rôzne programy, alebo dokonca weby, cez ktoré sa dá pozerať FamilySearch. Žiaľ vyplýva z toho aj to, že to majú fakt na úrovni a zámerne nesprístupnené matriky sa tak ľahko stiahnúť nedajú.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

david napísal:Inak neviem nakoľko sú tu nejakí IT znalí členovia, ale možno to niekoho inšpiruje. Dávnejšie, keď som zisťoval, ako by sa dali stiahnuť neprístupné matriky, tak som narazil na stránku https://das.familysearch.org/das/ je tam popis API cez ktoré je možný prístup do ich databázy. Takto sa dajú vytvoriť rôzne programy, alebo dokonca weby, cez ktoré sa dá pozerať FamilySearch. Žiaľ vyplýva z toho aj to, že to majú fakt na úrovni a zámerne nesprístupnené matriky sa tak ľahko stiahnúť nedajú.
Na tomto je zalozeny aj FamilySearchViewer. Cize zobrazi len to, co je FS chce. Aj ked zistite APID alebo ID (oznacenie podla FamilySearchViewer), tak sa stranka nezobrazi.Mormoni nie su "sprosti". Inak by nezverejnovali popis jednotlivych direktiv - ktore su inak na prvy pohlad nepochopitelne, ale je v nich precizny system ;)
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Asi som spomalený, ale ja to nevie stiahnuť.

Napr. toto:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1736853182

Mám otvorený FamilySearchViewer, ale čo ďalej?

Stačí keď mám na webe otvorenú tu matriku (sčítanie) a stlačím tú dvojitú šípku? Nič sa nestalo. Napíše mi "ungültiges" - neplatný formát.

Na stretnutí sa zadávali nejaké údaje z linku z prehliadača, kde je ten krok? Či to s týmto nesúvisí?

Poradí niekto? Ďakujem.
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Takže toto: TH-1961-28481-5554-28 z toho linku na sčítanie Skačany som zadal do toho okienka nad dvošípkami.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Richard napísal:Takže toto: TH-1961-28481-5554-28 z toho linku na sčítanie Skačany som zadal do toho okienka nad dvošípkami.
Stlacte dvojsipku smerujucu dole, natiahne Vam potrebne udaje a kliknite na Anzeigen. Zobrazi sa pozadovana strana.
Napísať odpoveď