FamilySearchViewer

Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

ludolf napísal:
Sisua napísal:
Dari napísal:"Este keby niekto prisiel na to, ako zistit "Digital Folder Number" u matrik, ktore su sice zverejnene, ale nie su este indexovane"

Tak to by sme chceli asi viacerí z nás.

Zatiaľ však veľká vďaka za návod aj pre AndyT.
Mne sa dnes podarila nezindexovana matrika v pohode stiahnut. Vedel som, ktora obec je pred nou, tak som si pozrel postupnost cisel filmov na ktorych su krstne predch. obce (cislo islo po jednom hore). Pozrel som si akou postupnostou rastie Digital folder number tychto roliek (tiez ide po jednom hore). Z toho som si jednoducho vyratal, ake cislo potrebujem pre nezverejnenu a nezindexovanu matriku mojej obce, napisal som ho a cakal. A pozadovana matrika sa nacitala :) Mimochodom cely ten mikrofilmovy kotuc je tusim nezverejneny. Su na nom prilis mlade udaje a nie je na nom ani ziadna krstna matrika. Cez indexy by som sa teda k cislu nedostal.
Evidentne kazdy kotuc mikrofilmu ma svoje digital folder number. A ake matriky su na ktorych kotucoch, sa da zistit v katalogu mikrofilmov FS, napr. takto vyzera obsah jedneho mikrofilmoveho kotuca: (https://familysearch.org/films/lookup/p ... m/2386038/). V katalogu sa da najst aj konkretna obec s cislami mikrofilmov.
Treba vyskusat.
Tak to je zaujimava skusenost. Mne sa pri roznych matrikach naindexovanych ale nezverejnenych nepodarilo stiahnut obrazky ani cez FamilySearchViewer ani cez DownThemAll.

A opat otazka tykajuca sa digital folder number. V katalogu na FS sa daju vyhladat podla obce cisla jednotlivych mikrofilmov, ale ako zistim aky je jeho digital folder number toho konkretneho mikrofilmu?
To zatial neviem, ako inak by sa dalo, len cez tie indexy. Kazdopadne, chcel som upozornit na to, ze sa to da odvodit od obci, ktore su na tom istom mikrofilme prip. na predchadzajucich a maju zindexovane krstne matriky. Tusim len matriky nitrianskeho archivu nie su zindexovane. Tam to je problem. Ale skusim to pozriet. Asi fakt len metoda pokus-omyl, ako pise duros predomnou
Používateľov profilový obrázok
ludolf
Člen
Člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:59
Predkovia z oblasti: Banskobystrický okres

duros napísal:
ludolf napísal:...

A opat otazka tykajuca sa digital folder number. V katalogu na FS sa daju vyhladat podla obce cisla jednotlivych mikrofilmov, ale ako zistim aky je jeho digital folder number toho konkretneho mikrofilmu?
Kedze toto zatial nevieme urcit, je mozne vyskusat metodu pokus-omyl. Vieme, ze matriky toho-ktoreho archivu su nafilmovane v abecednom poradi nazvu farnosti. Vieme, ze postupne s tym sa zvysuje cislo digital folder number. Skusil by som teda na to ist tak, ze by som zistil digital folder number nejakej najblizsej farnosti (abecedne) a postupne by som pridaval cisla a tak skusal.
Vdaka za rychlu reakciu, vyskusam to :)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

V zasade (POZOR, nie vzdy) plati jednoducha matematika. Ak je cislo filmu napr. 1224829, jeho DFN je 004528524. Ak DFN zvysime o jednotku, cize na 004528525, tak cislo filmu sa tiez zvysi o jednotku na 1224830. Dokaz? Nahodte DFN do FamilySearchViewer, cislo obrazku nechajte na hodnote 00001 a zobrazi sa obrazok s cislom filmu.
Lenze: vsetko by bolo OK, ak by niektore filmy neboli blokovane. Aj ked zistim DFN alebo jeho TH-, tak sa obrazok nezobrazi.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Mozno este pomoze toto:

GS Film number is the number that the Family History Library assigns to a particular microfilm roll or microfiche.

Digitial Folder Number is the number that is assigned to a digital folder of a particular collection is stored.

Cize ziadny matematicky vztah??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

ludolf napísal:To Absik: Tak toto je super navod. Este dva otazocky.

Ako mam chapat: ...dostal som sa k tym matrikam, ktore som si doteraz musel chodit prehliadat do archivu alebo do FS centra? Cize aj k nezverejnenym ?

Da sa na webe FS dostat k nejakemu zoznamu Digital Folder Number podla miest (farnosti)? Pretoze ak to spravne chapem jediny sposob ako ho zistit je cez indexy pri konkretnej naindexovanej osobe?

Vdaka :)
Mne to vychadza zatial asi takto:

- ak je na filme matrika, ktora je zverejnena, ale neindexovana, da sa stiahnut pri pouziti APID a nasledneho vygenerovania DFN ("dvojsipka dole") - priklad

- ak je film aspon scasti zverejneny (napr. vyhladatelny zaznam v indexe a dostupny obrazok, ale pohybovat sa v danej matrike neda), tak sa tymto sposobom (FSV atd) stiahnut da - priklad

- ak je matrika indexovana, pri vyhladavani je vedla zaznamu zobrazena ikonka fotoaparatu ale obrazky dostupne nie su, tak nebude mozne ich stiahnut ziadnym sposobom *) - tzv. "restricted" alebo "protected images" - priklad

*) jedine, ak by ste sedeli za pocitacom vo FS centre, tam to ide

Su ale aj matriky, ktorych filmy su digitalizovane, ale nezverejnene. Tieto sa stiahnut daju a k DFN sa dostat da sposobom, zhruba ako popisal duros, sisua a ini (teda pokus-omyl a pod.) - priklad: film #1920776

Ale su aj matriky, ktore asi este digitalizovane neboli a teda su iba na filmoch, a tieto sa logicky stiahnut nedaju ;-)
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Trošku zmením smer diskusie,nenapadlo niekoho vytvoriť súbor FSV pre Slovensko? Viem,že by to bola mravenčia práca, ale je tu nás dosť,ktorí máme nejaké matriky a jeden by to mohol pridávať-vytvárať.Skúsil som si aspoň pre seba,no neviem ako to urobiť. Mám aj Help, no je v nemčine a s týmto jazykom som si nepotykal.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Absik napísal: - ak je matrika indexovana, pri vyhladavani je vedla zaznamu zobrazena ikonka fotoaparatu ale obrazky dostupne nie su, tak nebude mozne ich stiahnut ziadnym sposobom *) - tzv. "restricted" alebo "protected images"
Niektore idu. Skusal som to na niektorych madarskych matrikach.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

JanK napísal:Trošku zmením smer diskusie,nenapadlo niekoho vytvoriť súbor FSV pre Slovensko? Viem,že by to bola mravenčia práca, ale je tu nás dosť,ktorí máme nejaké matriky a jeden by to mohol pridávať-vytvárať.Skúsil som si aspoň pre seba,no neviem ako to urobiť. Mám aj Help, no je v nemčine a s týmto jazykom som si nepotykal.
Zoberte si, kolko je na Slovensku farnosti. Zoberte si, kolko je v jednej farnosti matrik. No a potom ti, ktori by vytvarali fsv subory, by si museli zobrat nieco ine :D
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

AndyT napísal: Niektore idu. Skusal som to na niektorych madarskych matrikach.
Ak mate na mysli Vas priklad z 1.strany tejto diskusie, tak to je iny pripad. Tu vo vysledkoch vyhladavania nieje ikonka fotoaparatu pri zazname.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

JanK napísal:Trošku zmením smer diskusie,nenapadlo niekoho vytvoriť súbor FSV pre Slovensko? Viem,že by to bola mravenčia práca, ale je tu nás dosť,ktorí máme nejaké matriky a jeden by to mohol pridávať-vytvárať.Skúsil som si aspoň pre seba,no neviem ako to urobiť. Mám aj Help, no je v nemčine a s týmto jazykom som si nepotykal.
ja som sa tym trochu hral, ale nechcelo sa mi pustat do vytvarania checksum na konci zaznamu, tak som sa na to... ved viete co :mrgreen:
Napísať odpoveď