Ancestry.com Pennsylvania

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Dneska vám predstavujem špecialitku, ktorá sa zíde pokiaľ vaši predkovia emigrovali do Pennsylvanie USA. Štátny archív Pennsylvánie uzavrel zmluvu s Ancestry.com o digitalizácií ich záznamov. Bezplatne sú k dispozícií pre obyvateľov PA, ale overenie je veľmi jednoduché, takže sa k nim môžete dostať aj vy. Pokiaľ už máte účet na Ancestry, tak sa dostanete hneď k záznamom, inak si účet zadarmo musíte vytvoriť.

Dostanete sa k tomu cez túto stránku, kde musíte vyplniť ZIP Code nejakého mesta v PA.

http://www.portal.state.pa.us/portal/se ... ia/1575348
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Ďakujem do Pennsylvánie odišla jedna časť rodiny takže to veľmi pomôže.
jane17
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 23:01

Dobrý deň,

prosím o radu: ak si chcem vytvoriť bezplatne účet na ancestry.com, nezaväzujem sa v ich podmienkach k nejakým povinnostiam, ktoré budem musieť potom plniť? Máte s tým skúsenosti? Pokúšala som sa prečítať si ich podmienky v angličtine, ale nie všetkému som rozumela. Aj ja mám predkov, čo odišli do PA. Ďakujem za odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Mne to stale vyhadzuje (po zadani ZIP) toto:
405 - HTTP verb used to access this page is not allowed.
The page you are looking for cannot be displayed because an invalid method (HTTP verb) was used to attempt access
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Neviem no mne to funguje. Inak hlavná databáza tam sú úmrtné listy 1906-1944 a v novembri sa má rozšíriť až do roku 1963. Možno časom pridajú aj rodné listy 1906-1907... Totiž zákon majú taký, že rodné listy sú verejné po 105 rokoch a úmrtné po 50 rokoch.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

David, ani mne to nefunguje. Ak máte do databázy úmrtí prístup, bolo by možné, aby ste mi prepísali, resp. stiahli jeden dokument? Ide o úmrtný list osoby "Andy Zakarovski", ktorý zomrel v r. 1939 v Allegheny County, PA, USA. Bol by som rád, ak by ste mi to mohli poslať e-mailom na patricius955@gmail.com
Vopred vďaka.
Andiandi1
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:04
Bydlisko: Komarno

Mne to funguje :D je to perfektné, vďaka za link, veľa pomôže ;)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Absik, mne to tiež nešlo, ale keď som sa prihlásil na svoj účet na ancestry.com a potom som si otvoril stránku:
http://collections.ancestry.com/search/ ... ry%2fAssoc.
tak ma to k dokumentom normálne pustilo...
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď