Vojenský ústredný archív Praha

Praktické skúsenosti z archívov.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Dovolujeme si Vás informovat:

- že od 1. 1. 2013 je zasílání informací spolu s kopiemi archiválií zpoplatněno podle „Ceníku za poskytnuté služby VHA“ (viz. http://www.vuapraha.cz - Badatelský řád VHA). Proto musí každá žádost o informace z fondů VHA obsahovat i poštovní adresu, na kterou by se kopie zaslaly. Elektronicky zasíláme kopie archiválií pouze výjimečně. Zároveň žádáme všechny žadatele, aby potvrdili skutečnost (nejpozději do 3 dnů od obdržení tohoto našeho e-mailu), že jsou ochotni za vyhledané a zaslané kopie archiválií zaplatit (případně do výše jaké částky jsou ochotni zaplatit). Bez těchto informací Vám v případě dohledání předmětných archiválií, jejich kopie nebudou zaslány,

- v případě, že nebudete chtít zaslat kopie archiválií, ale vyhledané archiválie si budete chtít prostudovat osobně, Vás upozorňujeme na to, že badatelna VHA bude od 1. 6. 2013 do 30. 5. 2014 z provozních důvodů (stěhování archivu) uzavřena. Každou badatelskou návštěvu archivu je přitom nutné si z důvodu rezervace místa předem domluvit (tel.č. 973 206 101). V době od 1. 6. 2013 do 30. 5. 2014 bude z výše uvedeného důvodu omezena pouze na nejnutnější případy i veškerá korespondence se soukromými žadateli o informace.
Naposledy upravil/-a duros v 29 Jan 2013, 23:04, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunute do spravneho fora.
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

som naštvaná a smutná - súdruhovia skartovali zrovna tie roky, ktoré som potrebovala :( prečo???
temp
Člen
Člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:23

to sa stalo aj mne ... mali aspon opis z umrtnej knihy, ktora sa v originale mimochodom nachadzala v bratislave vo vojenskom historickom ustave, Krajna 27. Ale mozno len preto, ze pradedo zobrel v posadkovej nemocnici v BA, neviem.
constance4
Člen
Člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 25 Mar 2013, 23:12
Bydlisko: Praha

tí, čo som potrebovala sa vrátili domov, ale aj tak som chcela tie listy ako ozvláštnenie pri matrikách...proste sa sudruhovia báli hrdinov alebo čo...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

constance4 napísal:tí, čo som potrebovala sa vrátili domov, ale aj tak som chcela tie listy ako ozvláštnenie pri matrikách...proste sa sudruhovia báli hrdinov alebo čo...
Pri prechode frontu pocas II. svetovej vojny sovietske vojska vyrabovali archiv zupneho sudu v Trencine so spismi o vyhlaseni za mrtvych pocas I. svetovej vojny...takze aj tuto je clovek nahraty.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dosledok genealogickeho boomu v Cechach - predlzenie lehoty na vybavenie 40 dni:
http://genealogie.taby.cz/viewtopic.php?p=41882#p41882
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Chcem len oznámiť, že sťahovanie VÚA-VHA Praha prebehlo (všimnite si novú fotku na ich stránke), ale do konca roka budú robiť generálnu inventúru a bádateľňa bude otvorená až v januári 2015. http://www.vuapraha.cz/archiv-historicky
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Síce neskoro, ale predsa. duros písal, že
duros napísal:
constance4 napísal:tí, čo som potrebovala sa vrátili domov, ale aj tak som chcela tie listy ako ozvláštnenie pri matrikách...proste sa sudruhovia báli hrdinov alebo čo...
Pri prechode frontu pocas II. svetovej vojny sovietske vojska vyrabovali archiv zupneho sudu v Trencine so spismi o vyhlaseni za mrtvych pocas I. svetovej vojny...takze aj tuto je clovek nahraty.
Síce neskoro, ale predsa reagujem. Budem veľmi blbá, keď sa spýtam, čo urobili s tými spismi? Zobrali ich do vlasti, alebo na niečo použili? :lol: Zaujímalo by ma to, lebo možno sa to týkalo aj môjho predka.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

co mám nepotvrdené informácie väčšinou voľné listy využívali na písanie bojových denníkov a hlásení :D ak máte teda "šťastie" sú niekde počmárané v ruskom archíve
Používateľov profilový obrázok
dado11
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 16 Feb 2013, 19:16

Nevie náhodou niekto či už sa môžu posielať žiadosti či ešte nie? A či je to tak ako písali že žiadosti máme podať koncom septembra alebo je to už inak?
Vopred všetkým ĎAKUJEM :-)
Dôležitá vec je neprestať sa pýtať :) , Prajem pekný deň, Dávid
Napísať odpoveď