Family Search - problem

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

andrej58 napísal:takže vyskúšal som to aj na inom počítači pripojenom na ten istý wifi router, nejde....reštartoval som wifi...nič...kua kde je problém :oops: má niekto nejaký nápad :?: Vďaka
Tak potom to vyzerá veľmi pravdepodobne na problém s providerom - podobne ako v tomto vlákne o pár príspevkov vyššie: viewtopic.php?f=13&t=7343&p=15010#p14117
Alebo je tvoja vonkajšia IP na nejakom blackliste a teda ju familysearch nejakým spôsobom blokuje.

Laco
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

FamilySearch down for maintenance.... :?
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

wera napísal:FamilySearch down for maintenance.... :?
Zeby udrzba softveru??? Vzhladom na to, ze sa s FSV napajame na databazu mormonov a nemam ani sajnu akou cestou to tam ide, je dost mozne, ze nejaky zo serverov ma vypadok.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Komunikoval som zo zriaďovateľom môjho internetu, podľa neho problém v internete nie je, písal že problém môže byť v ruteri. Ale keďže ruter používam už dlhšie a problém nebol, vyskúšal som to u iného klienta tohto istého zria´dovateľa...vyhľadávanie v indexoch nejde ani jemu. S inými načítaniami matrík problém nie je, nefunguje iba vyhľadávanie v indexoch. Vypisuje mi No records found for Name:......, predtým ako to vypíše vyzerá to že chce načítať indexy ale zrazu preblikne na tento nápis. Používam mozilu, ale to isté mi robí aj v iných prehliadačoch. Keď to dám do chrome tak mi vypíše že vaše šifrovanie na familysearch.org je šifrované starou kryptografiou...Spojenie používa protokol TLS1.2. ... nemôže byť v tomto problém? vyzná sa niekto v tom?
Vďaka za akúkoľvek odpoveď :evil:
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 902
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

andrej58 napísal:Komunikoval som zo zriaďovateľom môjho internetu, podľa neho problém v internete nie je, písal že problém môže byť v ruteri. Ale keďže ruter používam už dlhšie a problém nebol, vyskúšal som to u iného klienta tohto istého zria´dovateľa...vyhľadávanie v indexoch nejde ani jemu. S inými načítaniami matrík problém nie je, nefunguje iba vyhľadávanie v indexoch. Vypisuje mi No records found for Name:......, predtým ako to vypíše vyzerá to že chce načítať indexy ale zrazu preblikne na tento nápis. Používam mozilu, ale to isté mi robí aj v iných prehliadačoch. Keď to dám do chrome tak mi vypíše že vaše šifrovanie na familysearch.org je šifrované starou kryptografiou...Spojenie používa protokol TLS1.2. ... nemôže byť v tomto problém? vyzná sa niekto v tom?...
Ahoj Andrej,

skutočne ma mrzí, že Ti tak dlhodobo pretrváva problém s webovou stránkou FS. :( Nevyznám sa v tom, :idea: ale skús mrknúť sem, možno sa k niečomu dopracuješ: http://www.govcert.cz/cs/informacni-ser ... ol-tls-12/
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Skuste obmedzit bezpecnost v prehliadaci. Teraz som nieco podobne riesil na katastralnych mapach. Nechcelo mi nic zobrazit, az po nastaveniach podla "kapra" som sa dostal dalej.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

V´daka za odpovede...AndyT...poprosím ťa ako na to?
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Tu je link, ale je to bez zaruky, ze to na tento problem bude fungovat.
http://www.katasterportal.sk/kapor/faq.do
Ide o Možnosti nastavenia Internet Explorera® 11 po vydaní aktualizácie č. KB3021952. Podstata by mala byt spolocna pre viacere prehliadace.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

tak som to vyskúšal..nefunguje.. :evil: ale vďaka
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

hm ani správca siete si s tým zatiaľ nevie poradiť, tvrdí že u neho problém nie je :evil: môže to byť tým že wifi router má zo 3 roky?
Napísať odpoveď