Archív Bytča - fotenie matriky

Praktické skúsenosti z archívov.
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

Zdravim Vas tu vospolok,

hladam niekoho kto by bol ochotny v statnom archive v Bytci prefotit celu matriku cca 800 obrazkov. Viem ze cena fotenia za den je cca 14 euro + rozumna cena za pracu /fotenie/ :) . Z casovych dovodov to sam nestiham ...

Mozno si uz tymto sposobom aj niekto privyraba. Celkovo potrebujem takto odfotit 4 matriky. Ak by sa teda na to niekto podujal, pripadne niekoho pozna, kto sa tym zaobera, dajte mi prosim vediet do spravy alebo emailu.

Dakujem.
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

ja by som podobnú službu v Bytči využil tiež
samozrejme nejaké $ by som prihodil, takže spolu s Casperovými by sa to už možno niekomu aj oplatilo :)
vestsikm
Člen
Člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 31 Okt 2012, 21:41

Nechci Vás zrazovat, ale pokud je matrika na FS (a myslím, že všechny z Bytče jsou), pak Vám to nepovolí.
Mne ji nechtěli ani půjčit s odůvodněním, že jsou na internetu, a nepomohly ani argumenty, že jsou špatně ofocené (neviditelné kraje stránek u hřbetu).

Miloš
casper911
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 18 Okt 2012, 00:28
Predkovia z oblasti: Lanči, Lancsin z Pruského a okolia, Andraščík a Ondko zo Sabinova a okolia, Veľké Uherce

to vestsikm:

kolega, ved o to prave ide, ze tie matriky na FS nie su :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

vestsikm napísal:Nechci Vás zrazovat, ale pokud je matrika na FS (a myslím, že všechny z Bytče jsou), pak Vám to nepovolí.
Mne ji nechtěli ani půjčit s odůvodněním, že jsou na internetu, a nepomohly ani argumenty, že jsou špatně ofocené (neviditelné kraje stránek u hřbetu).

Miloš
Lenze kolega nehovori o originali matriky, ale o filme. Nafilmovane su, ale na FS nie su pristupne. Takze ide o fotenie z citacky.
j.harant
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Nov 2014, 22:03
Predkovia z oblasti: celý svet

ja by som tiež prispel, treba mi tam nafotiť pár desiatok strán z jednej matriky

J.Harant
Napísať odpoveď