Nová verzia fóra + nové vlastnosti

Pravidlá fóra
Táto sekcia sa týka výhradne funkcionality fóra samotného.
Ak chcete, aby Vám niekto prečítal dokumenty, zakladajte tému v subfóre "Čítanie starých dokumentov" viewforum.php?f=22
ĎAKUJEME!
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Pekný deň,
počas víkendu prebehla migrácia fóra na novú verziu publikačného systému. Cieľom je zlepšiť funkčnosť, stabilitu a hlavne bezpečnosť.
V tejto chvíli už sme na novej verzii, ako si však môžete všimnúť vzhľad nie je úplne ideálny :)
Na úprave dizajnu pracujeme, budem vám vďačný za prípadné potrehy k (ne)funkčnosti fóra.

Viacerí chceli, aby sa linky na externé stránky otvárali v samostatnom "tabe" - vyriešené.
Rozhranie fóra zatiaľ komunikuje v angličtine - problém je v tom, že máme nasadenú najnovšiu verziu programu a ešte neexistuje lokalizácia do slovenčiny, ktorá by však mala čoskoro pribudnúť.
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Ak ste sa doteraz prihlasovali na fórum prostredníctvom aplikácie na správu hesiel, môžete mať v novom fóre problém s prihlásením.
Dôvodom je, že nové fórum používa vo svojom kóde iné označenie pre prihlasovacie políčka a tie vaša aplikácia (Roboform, LastPass, KeePass a podobne) v tejto chvíli nepozná. RIešenie je jednoduché - vytvorte si v aplikácii novú prihlasovaciu entitu na prihlásenie na genealogické fórum.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Skuste si pozriet nastavenie casu. Je 22:54, ked som pridal tento prispevok.
AndrejK
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17 Jan 2014, 12:02
Predkovia z oblasti: Priezvisko Ottlik

Dobry vecer.

Dlhsie som na fore nebol, takze som bol celkom prekvapeny novym vzhladom a obsahom fora, ktore sa mi pozdava, avsak zmizla mi Téma: Prietvisko Ottlyk aj s tou pravopisnou chybou, ktoru som omylom pri zakladani temy urobil. Da sa k tejto teme niekde dostat pripadne ozivit to vlakno? Bolo tam pre mna kopec dolezitych info, ktore som bohuzial nemal zalohovane, takze strata tychto info by ma moc mrzela. Za odpoved Vam dakujem.
S pozdravom
AK
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

AndrejK napísal:Dobry vecer.

Dlhsie som na fore nebol, takze som bol celkom prekvapeny novym vzhladom a obsahom fora, ktore sa mi pozdava, avsak zmizla mi Téma: Prietvisko Ottlyk aj s tou pravopisnou chybou, ktoru som omylom pri zakladani temy urobil. Da sa k tejto teme niekde dostat pripadne ozivit to vlakno? Bolo tam pre mna kopec dolezitych info, ktore som bohuzial nemal zalohovane, takze strata tychto info by ma moc mrzela. Za odpoved Vam dakujem.
S pozdravom
AK
Pekný deň,
práve táto časť fóra bola najviac zasypaná spamom, takže je možné, že pri migrácii na nové fórum bola "odpálená". Mám však urobené zálohy starších databáz. Pozriem sa na to a pokúsim dáva obnoviť. Vzhľadom na časovú náročnosť to bude snáď v priebehu víkendu. Ďakujem za pochopenie.
MT
Používateľov profilový obrázok
marekT
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 05 Sep 2012, 02:11
Predkovia z oblasti: Dolný Kubín, Spišská Nová Ves, Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Takže oprava nebude koncom týždňa, ako som avizoval, ale opravené je to už teraz :)
AndrejK
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17 Jan 2014, 12:02
Predkovia z oblasti: Priezvisko Ottlik

Dakovala velmi pekne a to som Vam siel akurat napisat ze s casom si nemusite robit stres, pretoze vsetci dobre vieme, ze genealogia si vyzaduje mnozstvo casu :)
AK
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Na starom fóre bolo možné pozrieť si po prihlásení zoznam tém s naposledy pridanými príspevkami. Neviem to teraz nájsť. Dole je zoznam posledných piatich aktuálnych tém, ale keď nie som na fóre pár dní, tak tých tém, čo nestihnem zaregistrovať je oveľa viac, ako dole ponúkaných top 5. Ďakujem za odpoveď.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Je to schované hore pod tlačidlom fórum. Alebo použite tento odkaz search.php?search_id=active_topics
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Ďakujem. Tak to som si nevšimol :)
Napísať odpoveď