Bratislava, Šarišská ul. - názov ulice alebo miestnej časti v r. 1930/1940

Akékoľvek iné otázky, v ktorých potrebujete poradiť (nie priezviská, matriky, archívy, čítanie materiálov a pod. - na to sú zvlášť subfóra!).
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
vie mi prosím, niekto poradiť pod akým názvom ulice alebo časti BA by som mohla v sčítacích hárkoch Bratislavy z roku 1930 a 1940 nájsť terajšiu ulicu Šarišská č. 6 /teraz patrí do časti Ružinov a leží medzi Košickou, Miletičovou a Prievozskou/? Je možné, že ulica s týmto názvom v roku 1930, ani 1940 neexistovala, ale jedná sa o starší bytový dom, ktorý už teoreticky mohol v tom období stáť. Budem vďačná za každú pomoc.
Štefan Baláž
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24 Máj 2015, 21:32

Dobrý deň, skúste hľadať podľa fotografie v prílohe. Je pravdou, že tých ulíc tam bolo vtedy menej. Želám pekný deň. Š.
Prílohy
Bratislava 1925.JPG
Stebal
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem, vyzerá to "trošku" inak ako teraz, ale budem sa snažiť to nájsť. Možno sa podarí.
Štefan Baláž
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 24 Máj 2015, 21:32

Dobrý deň, Šarišskú ulicu ste pravdepodobne objavili, ale ak nie, tak na mape z roku 1933 je už naznačená, takže by to nemal byť problém. Podľa všetkého odvtedy meno nezmenila. Š.
Prílohy
Šarišská ul. rok 1933 Bratislava.JPG
Stebal
jane17
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 23:01

Dobrý deň,

v SNA majú "manuál" so zoznamom ulíc k daným sčítacím hárkom. Napísala som na mail: archiv.sna@minv.sk, či je možné získať kópiu sčítacieho hárku z danej ulice, č. d. atď. Ak to nájdu, tak Vám to za poplatok vyhotovia 0,19 Eur za jednu stranu plus poštovné, alebo si to môžete prezrieť v bádateľni archívu. Ak sa však ulica v danom období menovala inak, musíte si to zistiť sami. S týmto Vám nevedia pomôcť. Toto je moja osobná skúsenosť asi pred mesiacom. Pracovníčka v bádateľni bola ústretová.
Prajem veľa úspechov v bádaní.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Je viac než isté, že sa tá ulica volala inak, morím sa s tým, dúfam, že to nájdem, ale vďaka za info.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

dangol napísal:Je viac než isté, že sa tá ulica volala inak, morím sa s tým, dúfam, že to nájdem, ale vďaka za info.
Ale však na mape z roku 1933 je tá ulica zakreslená s názvom Šarišská - a považujem za veľmi pravdepodobné, že svoje meno nezmenila až doteraz.

Laco
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ďakujem za vyznačenie Šarišskej v mape z roku 1933, hľadala som v roku 1930 a tú "správnu" som prehliadla. Ešte raz vďaka.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

pod akým názvom ulice alebo časti BA by som mohla v sčítacích hárkoch Bratislavy z roku 1930 a 1940 nájsť terajšiu ulicu Šarišská č. 6
neviem, či ste skúšali toto
https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... ble&page=1
je to pár hárkov priamo zo Šarišskej
(samozrejme vyprázdniť "len zdigitalizované")
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Áno, našla som tých, čo som hľadala. Všetkým veľmi pekne ďakujem za pomoc a prajem Vám takú úspešnosť akej sa dostalo mne v tomto prípade. Pekný deň
Napísať odpoveď