Prosím o pomoc v archíve

Praktické skúsenosti z archívov.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

Potreboval by som nájsť záznam zo ŠA Bytča, nemáte tam niekto naplánovanú cestu?
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Jeden pan z Izraela hlada dokument(y), dokladujuce posledne bydlisko jeho otca pred vojnou.
Ak by sa nasiel niekto ochotny z Trnavy a okolia, prosim ozvite sa, preposlem kontakt.

(verim ze to bude vyhodne pre obe strany)
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Hľadá iba dokumenty, alebo aj obec?
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Dari napísal: 17 Apr 2018, 22:00 Hľadá iba dokumenty, alebo aj obec?
Aj aj.

Nevie presne kde byval naposledy. Poslem kontakt?
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Neplánuje náhodou niekto ísť do archívu v Prešove ? Potreboval by som nafotiť jednu stranu matriky, ktorú Mormóni preskočili pri filmovaní.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Ja som z Prešova. Ak sa mi to podarí, skúsim tam niekedy zájsť. Napíšte mi potrebné údaje e-mailom resp. v súkromnej správe.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
nemá to niekto z užívateľov fóra blízko do Štátneho archívu v Ivanke pri Nitre? Potreboval by som pozrieť nejaké záznamy z civilnej matriky, všetky náklady preplatím. Ozvite sa mi mailom/ ss. Ďakujem :D
S pozdravom
Patrik Zakarovský
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý večer,
ja som z Nitry, veľmi rada Vám pomôžem. Do konca augusta mám "prázdninárov". Ak By Vám to stačilo v septembri, dajte mi vedieť.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
tesne Vás predbehol p. Lukáčik, ktorý sľúbil, že sa mi na to pozrie. Ak by sa mu to nepodarilo, určite sa Vám ozvem ;-)
Ďakujem za Vašu ochotu!
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
Marcel
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 20:03
Predkovia z oblasti: Rajecká Lesná, Ladce, Kolárovice, Váhovce, Plumlov
Bydlisko: Nürnberg

Dobry den,
ja by som potreboval tiez pomoc v archive v Ivanke pri Nitre. September by mi vyhovoval. Ide len o jeden alebo dva zaznamy, takze nic velke.
Napísať odpoveď