Žuffa - Nižná - Vyriešené

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
kavulo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22 Feb 2017, 22:46
Predkovia z oblasti: Kavuliak, Ústie, Orava
Bydlisko: Dolný Kubín

Dobrý deň,

poprosil by som o radu ohľadom hľadaného manželstva medzi Andrejom Žuffom a Máriou Žuffovou, ktorý by mali byť rodičia Jozefa Žuffu.

Jozef sa narodil 22.9.1839 v Zemianskej Dedine (patrí pod Nižnú): https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1FR-VLF.
Narodenie Jozefa Zsuffu.jpg
Obaja rodičia sú zapísaní ako urodzený a krstní rodičia sú Pavol Žuffa a Mária Dedinská (tak isto urodzení...)

Hľadané manželstvá sú ale dve - prvé z r. 1822 a druhé z 1825.
prvé z 19.4.1822 - obaja rodičia sú pri svadbe urodzení
Andreas Zsuffa v1 .jpg
druhé z 28.8.1825 - iba ANdrej je urodzený
Andreas Zsuffa v2.jpg
Ktoré manželstvo by Ste vybrali a či vôbec....?

Ďakujem za radu....
Naposledy upravil/-a kavulo v 05 Apr 2018, 20:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4209
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Aj pri druhom sobasi je nevesta urodzena. Postupoval by som tak, ze by som vyhladal vsetky deti oboch parov, porovnaval by som krstnych rodicov a intervaly medzi nimi a nasledne by som sa pokusal najst umrtie jedneho z rodicov. Mozno budete mat stastie a jeden par sa Vam podari vylucit.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Žuffovci z Nižnej spracovávali svoj rodokmeň. Skúšali Ste ich kontaktovať?
kavulo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22 Feb 2017, 22:46
Predkovia z oblasti: Kavuliak, Ústie, Orava
Bydlisko: Dolný Kubín

Duros, ďakujem za radu, vypísal som si všetkých Žuffovcov zo skoro všetkých matrík a výsledok je manželstvo č.1 z 19.4.1822.

Následne sa dostávame do ďalšieho dejstva a to chýbajúce matriky Nižnej medzi 1733 a 1777. Podľa niektorých tém: napr viewtopic.php?f=17&t=9234&p=23604&hilit ... %A1#p23604 ešte nie sú dostupné digitalizované matriky z diecézy. Viete mi prosím poradiť ako ďalej? Stretli ste sa niekedy s týmto problémom? Alebo sa len obrniť a navštíviť ich archív?

michal
Napísať odpoveď