miesto pôvodu nevesty vyriešené

Našli ste v archívoch obec, oblasť, geografické označenie, ktoré neviete nájsť ani na Goolge mapách? Tu vám pomôžeme zistiť, čo to je.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dobrý deň,

prosím o identifikáciu miest pôvodu nevesty. Jedná sa o sobáš Pavla Šajoviča a Anny Gregorovej. Sú to Topoľčany alebo niečo v okolí?
Ďakujem.

Masu


https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
Naposledy upravil/-a masu v 23 Mar 2019, 07:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Zdravím,
áno, N[agy]tapolcsan[y] sú Topoľčany.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Ďakujem Patrik. Zatiaľ som narodenie nevesty nenašla. Uvidím, ako sa bude dariť. :)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

masu napísal: 19 Mar 2019, 06:58 ....Zatiaľ som narodenie nevesty nenašla. ...
Najhorúcejšia kandidátka: https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:QVNX-4QPK
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Ďakujem p. Duros, ale ona mala pri sobáši otca Juraja. Je pravda, že zatiaľ nenašla žiadnu Annu Gregor s otcom Gregorom. Neraz sa stalo, že farár sa mohol pomýliť.

S pozdravom masu
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

masu napísal: 20 Mar 2019, 07:06 ...., ale ona mala pri sobáši otca Juraja. ....
Dovolím si oponovať. V tom sobášnom zázname práveže nevidím zmienku o jej otcovi. Gregor je tam uvedené len ako jej priezvisko.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Ďakujem p. Duros. Ten Gregor ma pomýlil. Stále som si myslela, že to je Georgius.
Napísať odpoveď