Matrika Považská Bystrica 1788-1825

Staré matriky, digitalizácia, aké informácie nájdete v matrikách.
milan.mitas
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Nov 2016, 21:54
Predkovia z oblasti: Mitaš, Pružina, Ďurďové, Považská Bystrica

Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať, či má niekto informácie ohľadne matriky Považskej Bystrice z obdobia rokov 1788-1825, nakoľko sa k nej nemôžem žiadnym spôsobom dopátrať (nevedia o nej v ŠA v Bytči, v Považskej Bystrici; v katalógoch na FS je síce popis, že z tohto obdobia by mali byť, ale po prejdení jednotlivých katalógov sa v nich zrovna obdobie 1788-1825 nenachádza). Zaujímavé je, že obdobie pred rokom 1788 a od roku 1825 je k dispozícii na FS ako aj v ŠA v Bytči. Čo som sa dopočul, tak je tu možnosť, že matrika z tohto obdobia zhorela pri požiari fary, ale či je to pravda, neviem.

Ďakujem za informáciu.

Milan
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

milan.mitas napísal: 26 Nov 2019, 14:34 Chcel by som sa spýtať, či má niekto informácie ohľadne matriky Považskej Bystrice z obdobia rokov 1788-1825, nakoľko sa k nej nemôžem žiadnym spôsobom dopátrať (nevedia o nej v ŠA v Bytči, v Považskej Bystrici; v katalógoch na FS je síce popis, že z tohto obdobia by mali byť, ale po prejdení jednotlivých katalógov sa v nich zrovna obdobie 1788-1825 nenachádza).
Neviem, odkiaľ čerpáte info, že v katalógoch na FS je popis, že z tohto obdobia by mali byť matriky, pretože v katalógu je to tak, ako to v skutočnosti je: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
milan.mitas napísal: 26 Nov 2019, 14:34 Zaujímavé je, že obdobie pred rokom 1788 a od roku 1825 je k dispozícii na FS ako aj v ŠA v Bytči. Čo som sa dopočul, tak je tu možnosť, že matrika z tohto obdobia zhorela pri požiari fary, ale či je to pravda, neviem.
To nie je nič výnimočné, takých farností je, žiaľ, oveľa viac.
milan.mitas
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Nov 2016, 21:54
Predkovia z oblasti: Mitaš, Pružina, Ďurďové, Považská Bystrica

Ďakujem za odpoveď, ja som myslel, že na filme č. 2004655 je uvedené "Krsty 1782-1831"
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

milan.mitas napísal: 26 Nov 2019, 20:03 Ďakujem za odpoveď, ja som myslel, že na filme č. 2004655 je uvedené "Krsty 1782-1831"
V podstate je to pravda. Sú tam nejaké sporadické zápisy, navyše nejako popreskakované. Začína to od obrázku 193.
milan.mitas
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 04 Nov 2016, 21:54
Predkovia z oblasti: Mitaš, Pružina, Ďurďové, Považská Bystrica

Tomu som neporozumel, že je to tak popreskakovane. Myslím si, že sa tá časť spisovala neskôr, kto si čo pamätal.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

milan.mitas napísal: 26 Nov 2019, 21:27 .... Myslím si, že sa tá časť spisovala neskôr, kto si čo pamätal.
Som tiež toho názoru.
Napísať odpoveď