Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

...no, a vyzeralo to tak nádejne...
Požiadal som bádateľňu SNA o odpoveď na otázku, či sa v archívnych zbierkach nachádzajú aj iné, ako zverejnené sčítacie hárky na slovakiana.sk zo sčítania 1930 pre obec Kavečany (116 hárkov + 3 nezobrazujúce sa - Kavečany v tom čase mali asi 180 domov - chýba celá súvislá časť obce). Odpovedali, že sčítacie hárky sú v Kavečanoch zo sčítania 1930 a 1950, "nocka" všetky hárky zdigitalizovala ale nie všetky zverejnila.
Obrátil som sa teda na "nocku", tá tvrdí, všetko čo bolo zdigitalizované - je zverejnené...
Bádateľňa SNA už iba reagovala, že ak si chcem niečo vyžiadať, nech použijem linkovaný formulár...

Pre mňa má veľký zmysel vidieť v obci všetky začiernené hárky...k začierneným info sa vieme dopracovať v matrike...

Aké sú vaše skúsenosti?
Naposledy upravil/-a Bobo2 v 26 Nov 2019, 12:00, upravené celkom 1 krát.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Bobo2 napísal: 25 Nov 2019, 14:59 ...Obrátil som sa teda na "nocku", tá tvrdí, všetko čo bolo zdigitalizované - je zverejnené...
Nie každý Vám musí rozumieť, čo myslíte pod pojmom "nocka" - Národné osvetové centrum (NOC).
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

ďakujem za upozornenie, ospravedlňujem sa...

Máte nejakú podobnú skúsenosť, alebo sú hárky zo sčítania vo vašich obciach kompletné?
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Bobo2 napísal: 26 Nov 2019, 07:39 ...sú hárky zo sčítania vo vašich obciach kompletné?
Za seba môžem povedať, že ak spriemerujem zverejnené hárky z obcí k počtu domov, tak je to 50 až 60 %. :(
Bobo2
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20 Mar 2019, 08:10
Predkovia z oblasti: Ilenin, Lukacsik, Margecanszky, Sikora, Košice-Kavečany

...ak by som požiadal o neoverenú kópiu zo SNA z časti obce, z ktorej nie sú zverejnené hárky na slovakiane, zistil by som kto hovorí pravdu a kto klame... :D
Druhá vec je, či je reálne zabezpečiť zverejnenie všetkých hárkov v obci...
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Bobo2 napísal: 26 Nov 2019, 10:55 ...ak by som požiadal o neoverenú kópiu zo SNA z časti obce, z ktorej nie sú zverejnené hárky na slovakiane, zistil by som kto hovorí pravdu a kto klame... :D
Za predpokladu, že sčítací hárok je dochovaný a bol zdigitalizovaný, žiadajte a určite to zistíte. :D S hraničiacou istotou hovorím dnes, že Vám ho pošľú. Z toho mi logicky vychádza, že hárky nestíhajú zverejňovať. Ale, kde je pes zakopaný, neviem. Hlavne, že celý veľkolepý projekt má byť udržateľný do roku 2020.
lucianemethova
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30 Okt 2019, 08:08
Predkovia z oblasti: Lédeczy - učitelia (Bučany, Nové Sady, Vaďovce), Kalapos - Kecskemét, Raustein - Trnava, Miksovics - Pobedim, Podolie, Wisandt - Stupava, Toman - Nové Zámky, Győr, Michalič - Kapišová, Németh - Bojničky

Prosím vás, to čestné prehlásenie, ktoré sa spomína v tejto téme, je nejaký formulár alebo má nejakú presne stanovenú formu? Chcela by som to poslať priamo do emailu, v ktorom žiadam o hárok, ale na stránke Slovakiana som k tomu nič nenašla. Ďakujem :)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň, ja som napísala takéto ČV, uhradila som požadovaný poplatok a hárky mi zaslali.
Vec:Čestné vyhlásenie o príbuzenskom vzťahu
Dolupodpísaná ......., bytom ........., týmto čestne vyhlasujem, že som v príbuzenskom vzťahu k rodine XY, teda k osobám uvedeným v sčítacích hárkoch: tu som vypísala čísla hárkov, o ktoré som mala záujem.
lucianemethova
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30 Okt 2019, 08:08
Predkovia z oblasti: Lédeczy - učitelia (Bučany, Nové Sady, Vaďovce), Kalapos - Kecskemét, Raustein - Trnava, Miksovics - Pobedim, Podolie, Wisandt - Stupava, Toman - Nové Zámky, Győr, Michalič - Kapišová, Németh - Bojničky

dangol napísal: 27 Nov 2019, 09:02 Dobrý deň, ja som napísala takéto ČV, uhradila som požadovaný poplatok a hárky mi zaslali.
Vec:Čestné vyhlásenie o príbuzenskom vzťahu
Dolupodpísaná ......., bytom ........., týmto čestne vyhlasujem, že som v príbuzenskom vzťahu k rodine XY, teda k osobám uvedeným v sčítacích hárkoch: tu som vypísala čísla hárkov, o ktoré som mala záujem.
Dobry den, skusila som to tiez takto teda a z adresy slovakiana@nocka.sk mi odpisali ze sa mam obratit na badatelna.sna@minv.sk a odtial mi prislo, ze musim zaslat vypisany formular Neosvedcena xerokopia scitacieho harku... som z toho trochu zmatena... aj vy ste to tak mali? dakujem za pomoc
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Po kliknutí na ktorýkoľvek článok alebo odkaz na https://www.slovakiana.sk/ ma stále vracia na úvodnú stránku. Včera sa mi po zopár neúspešných pokusoch nakoniec podarilo nejakým zázrakom dostať sa na sčítacie hárky, ale dnes opäť iba úvodná stránka... Je jedno, či použijem vyhľadávacie okienko alebo kliknem na čokoľvek iné, vždy ma to hodí na úvod. Takže ich neviem ani kontaktovať. Zdá sa, že sa to deje od tej ich "údržby systému" z minulého týždňa. Môžem prosím vedieť, či Vám vyhľadávanie funguje alebo máte rovnaký problém?
Napísať odpoveď