Alojz a Alžbeta Simkovics/Sinkovics

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
zdurfinova1
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Feb 2016, 20:14
Predkovia z oblasti: Nitriansky kraj, Cabaj-Čápor, Lehota, Jarok

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou. Snažím sa zistiť spojitosť medzi dvoma rodinami Sinkovicsových (Šinkovičových), ktoré obidve žili v Cabaj-Čápore v 19. storočí. Viem, že jedna vetva sa dosťahovala z obce Sekule (región Moravský svätý Ján, Šaštín-Stráže atď). Druhá sa v Cabaji len tak "ocitla". Táto otázka sa týka práve tejto "náhodnej". Všetky matriky (rodné, úmrtné, sobášne a - keď bol dostupný - aj cenzus z r. 1869) poukuzajú na to, že Alojz a Alžbeta Simkovics pochádzajú z Cabaja. Na základe tooho, že majú obidvaja rovnakého svedka pri sobáši (predpokladám, že krstný otec), usudzujem, že by mohli byť súrodenci. Nenašla som však žiaden záznam o ich narodení, dostupné sú až sobášne matriky, jedna z r. 1833 a druhá z r. 1844. Prikladám ich. Situáciu neuľahčuje ani to, že sa v obci nachádzal ešte jeden Alojz Šimkovič, pravdepodobne o niečo mladší, ako ten prvý, ale ani toho som v matrikách nenašla. Áno, prehľadala som aj matriku obce Sekule, či aj oni nepochádzajú odtiaľ, ale nič som nenašla. Za každú informáciu, radu či tip budem vďačná.
Vo 4. riadku:
...
A tu v 54. riadku, ako Cintula Elisabetha, rod. Simkovics
...
Naposledy upravil/-a duros v 29 Sep 2020, 19:03, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: vymazané nefunkčné odkazy
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4232
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Prosím, priložte odkazy na snímky matrík na familysearch.org. Vaše odkazy som vymazal, pretože sa nedokázali načítať a nikto z toho nič nemal.
Napísať odpoveď