Hľadám Armína Bergera - Spišský Hrušov a okolie

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
sedlpe
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 14:13
Predkovia z oblasti: Kopčany

Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o pomoc. Hľadám informácie o narodení, sobáši a úmrtí Armína Bergera. Bol židovského vierovyznania a žil v okolí Spišského Hrušova.

Za manželku mal Karolínu Libbe Feldman, ktorá sa narodila 16.12.1855 v Huncovciach
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

V matrike Spišské Podhradie som našiel záznam o narodení ich 6 detí. Ako obec je uvedený Spišský Hrušov.
Ester - 9.7.1877
Vilma - 23.7.1879
Laszlo - 05.06.1881
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=628441
Jozef Tivador - 31.3.1883
Pál - 19.4.1885
Margit - 28.4.1889


Ďakujem

P.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Podla jedneho z rodnych zaznamov jeho deti, Armin pochadzal z Dénesfalu (Danisovce). V obdobi pred rokom 1850 to bol Huncovsky rabinat, ktory viedol matricne zaznamy. Mimochodom, Lina/Libba FELDMAN sa narodila v Sp. Hrusove ("Hrussof" v zazname), nie v Huncovciach. A tam isto by som hladal aj sobasny zaznam, kedze nevesta bola tiez z Hrusova.

Viem najst sobasne zaznamy jeho deti, ale neviem, ci vas to zaujima. Mimochodom, minimalne Laszlo a Tivadar si zmenili priezvisko na HEGYI
sedlpe
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 14:13
Predkovia z oblasti: Kopčany

Ďakujem za upresnenie. Záznam o narodení Liny Feldman som našiel v matrike Huncovce preto som si myslel že sa tam aj narodila. Bohužiaľ sobášna matrika pre obdobie ktoré ma zaujíma nie je ešte dostupní online.

Deti ma zaujímajú tiež, jedno z nich Laszlo bol starý otec mojej manželky. Budem rád za akákoľvek doplňujúce informácie. Našli ste sobášne záznamy pre všetky deti? Lebo práve pre Laszla som nič nenašiel.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

No, akurat Laszla som nenasiel...

Tu su vsetky info co som vcera ponachadzal:
https://www.geni.com/family-tree/index/ ... 4264715821

Este sa da pracovat s rodinou Liny Feldman, je dostupny supis 1869 a narodenia a sobase surodencov Liny

(ak nieco treba, moj mail je jgs@absolon.eu)
sedlpe
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 14:13
Predkovia z oblasti: Kopčany

Veľmi pekne Vám ďakujem. Pozriem to.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Pozrite si aj tento text, str. 152-153
http://sdsle.sk/wp-content/uploads/Rocenka-SDS-V-VI.pdf
sedlpe
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 14:13
Predkovia z oblasti: Kopčany

Ďakujem, tento dokument už mám.
Napísať odpoveď