Hľadanie predkov v Nadlaku (Rumunsko)

Máte základné údaje o hľadanom predkovi, neviete však ako ďalej? Opýtajte sa:)
Pravidlá fóra
Pravidlá fóra "Hľadám predka"
Skôr, než položíte otázku v tomto fóre, odporúčame Vám prečítať si tieto pravidlá a snažiť sa ich dodržiavať vo vlastnom záujme, aby Vám skúsenejší kolegovia mohli čo najskôr a čo najpresnejšie odpovedať:
1) Do predmetu témy napíšte konkrétne priezvisko, po ktorom pátrate, prípadne aj oblasť. Ak napíšete "Hľadám predkov", bude názov témy zmenený, pretože predkov tu hľadajú všetci, navyše ide o duplicitu s názvom subfóra.
2) Snažte sa uviesť všetky fakty, ktoré k danému predkovi viete, či už je to narodenie, úmrtie, sobáš, vierovyznanie, lokality, v ktorých žil, alebo čokoľvek iné. Akýkoľvek fakt je lepší, ako nič a môže viesť k rýchlejšej identifikácii.
3) Ak ide o osobu, ktorá už nežije, pridajte link na dokument, týkajúci sa osoby, alebo priložte sken dokumentu, aby sa predišlo omylom pri Vašom čítaní záznamu. Nebuďte ješitní, že Vám sa to stať nemôže. Stáva sa to každému, najmä v začiatkoch. Od toho sme tu, aby sme Vám pomohli, nikoho vopred nezatracujeme.
4) Uvedomte si, prosím, že pátranie po predkoch narodených po roku 1906, je výlučne vo Vašej kompetencii, pretože matriky po roku 1906 sú tzv. "živé matriky", ktoré sú stále uložené na matričnom úrade a údaje z nich sa poskytujú len priamym príbuzným. Preto musíte kontaktovať príslušnú matriku, kde budete musieť preukázať priamy príbuzenský vzťah a za poskytnutie každého záznamu môžu od Vás žiadať správny poplatok 5 Eur. Viac o tom, kde hľadať slovenské matriky: https://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/

Ďakujeme za pochopenie a želáme veľa úspechov v pátraní po predkoch.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Nemá niekto skúsenosti s hľadaním predkov cez FS v Nadlaku? Skúšala som dať Romania a mená v rôznych podobách, ale nič to nespravilo.

Vopred vďaka.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Masu, nezabúdajte na časy Rakúsko-Uhorska. ;)
Zadajte krajinu Hungary a miesto Nagylak (maď.), resp. Nadlak. To je moja rada, nie skúsenosť na FS.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

V´daka za upozornenie, keď som dávala mená v maďarskej forme, tak bolo jedno či som krajinu dala Romania alebo Hungary, vždy ma to hodilo do Hungary, aj keď som dala Nagylak. Skúsim nájsť matriky Nagylaku cez FS. Zatiaľ vďaka. :)
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Viete niekto, či sa z Nadlaku zachovali aj (evanjelické) matriky z pred roku 1827, alebo či bol vtedy len fíliou inej farnosti ?
duško
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25 Máj 2015, 22:09
Predkovia z oblasti: Gemer
Bydlisko: Sládkovičovo

Nejaké matriky sa zachovali, ale neviem či budú kompletné. Staré rumunské matriky sú v dezolátnom stave. Akú osobu konkrétne hľadáte?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4171
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

duško napísal:
11 Apr 2021, 18:35
Nejaké matriky sa zachovali, ale neviem či budú kompletné. Staré rumunské matriky sú v dezolátnom stave. Akú osobu konkrétne hľadáte?
Tu sú: https://www.familysearch.org/search/cat ... %C4%83dlac
Používateľov profilový obrázok
Pavol.Bayer
Člen
Člen
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 04 Jan 2017, 15:07
Predkovia z oblasti: Čab / Sila, Horné Otrokovce, Cífer, Trnava, Žilina, Bekes Csaba, Mezöbereny, Soltvadkert, Harta, Varsad, Wehrda, Schlotzau, Langenschwarz, Lauterbach, Stockhausen

Dobry den

Ca 2011 som Nadlak osobne navstivil tiez som patral po predkoch. Mam kontakt na evanjelickeho farara (teda neviem ci je este aktualny od vtedy) p. Balint. Mozem Vam poslat email adresu do spravy ak mate zaujem.
Ak by bolo treba viem pomoct s inou Rumunskou obcou - Semlak

Pekny den
Palo Bayer
S priateľským pozdravom
Pavol Bayer
Napísať odpoveď